fb pixel Midnight Sky pošle Clooneyho na Arktidu. Post-apo sci-fi novinku slavný herec i sám režíroval – G.cz
Vyhledávání

Midnight Sky pošle Clooneyho na Arktidu. Post-apo sci-fi novinku slavný herec i sám režíroval

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

George Clooney je hollywoodská hvězda, fešák, vynikající herec, ale také režisér. Již několikrát se postavil i za kameru, tentokrát ale vůbec poprvé v rámci sci-fi žánru. Pro Netflix totiž natočil snímek The Midnight Sky, který se odehrává v post-apokalyptické budoucnosti.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 27.10.2020, 14:04

Midnight Sky

George Clooney se před čtyřmi lety objevil v Ave, Caesar!, komedii svých oblíbenců a kamarádů Ethana a Joela Coenových a od té doby se více než hraní věnuje charitativní a jiné záslužné činnosti. Přesto jsme jej mohli vidět v loňském seriálu Hlava 22 a letos nám tvář i talent hollywoodského fešáka nabídne Netflix, dokonce ve dvojí podobě. Clooney totiž pro streamingovou službu natočil sci-fi The Midnight Sky, kde hraje hlavní roli a zároveň snímek režíroval.

V chystaném filmu Clooney hraje Augustina, samotářského vědce, který žije a bádá na Arktidě v post-apokalyptickém světě na Zemi. Film je adaptací novely Lily Brooks-Dalton Good Morning, Midnight. Augustine je astronom, který na rozdíl od svých kolegů, kteří se dávno evakuovali, zůstává se svým výzkumem na planetě, ačkoliv jí hrozí zničující katastrofa. Jediný, kdo s ním na základně zůstal, je tajemná malá dívka jménem Iris, o jejíž přítomnosti Augustine dosud neměl ponětí. Druhá příběhová linka se týká týmu astronautů, jež vede kapitánka Sullivan. Vrací se zrovna z Jupiteru, který jako vůbec první lidé v historii několik let důkladně zkoumali. O tom, jak to nyní vypadá doma, nemají ponětí, protože jim nefunguje spojení. Navíc začíná selhávat celý systém lodi, takže je možné, že se domů vůbec nedostanou. Jejich volání o pomoc zachytí právě Augustine a cesty dvou hlavních hrdinů se nečekaně protnou.

Nakolik bude děj filmu odpovídat knize, zatím není jisté. Co víme je to, že Sulliven ztvární herečka Felicity Jones známa například z filmu Roque One. V dalších rolích se objeví například Kyle Chandler či David Oyelowo. Scénář napsal Mark L. Smith, který stojí třeba za oscarovým Revenant: Zmrtvýchvstání. Clooney původně projekt dostal jen jako hereckou nabídku, ale právě po přečtení scénáře požádal lidi z Netflixu, aby mohl celou věc režírovat.

George Clooney už hrál v několika sci-fi filmech - například v Solaris či Gravitaci - žádný ale ještě nerežíroval. Na druhou stranu, s jinými žánry v této oblasti už zkušenosti také má, natočil třeba komedii Milujte svého zabijáka, Suburbicon, hvězdně obsazené Památkáře a několik dílů zmiňované Hlavy 22. Tak uvidíme, jak si poradí s výpravným velkofilmem, kde je potřeba skloubit kvalitní, inteligentní děj s epickými velkými záběry z vesmíru. Protože podle prvních záběrů The Midnight Sky vypadá, že bude spadat do této kategorie sci-fi snímků.

Datum premiéry filmu zatím není stanoveno, ale vzhledem ke zveřejnění prvního traileru 26. října se snímku snad dočkáme ještě tento rok a pravděpodobně na Netflixu. Na otevřená kina zřejmě můžeme zapomenout minimálně do Velikonoc.

Podobné články

Doporučujeme

Další články