fb pixel Michael Jordan a Bugs Bunny, co chtít víc? Kultovní Space Jam má vše, i Billa Murrayho. Ten ale film nesnáší – G.cz
Vyhledávání

Michael Jordan a Bugs Bunny, co chtít víc? Kultovní Space Jam má vše, i Billa Murrayho. Ten ale film nesnáší

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

I když už je dávno v důchodu, čerstvě sedmapadesátiletý Michael Jordan dodnes patří k nejslavnějším basketbalistům světa. Ano, zčásti je to díky jeho sportovním výkonům, v našich srdíčkách si ale pevné místo zasloužil především kultovním (polo)animákem Space Jam.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 17.2.2020, 15:57

Hvězdný smeč!

...Tak v roce 1996 přeložili naši slovenští bratři název polo-animovaného filmu Space Jam, a i když to zní možná srandovně, vlastně je to celkem přiléhavé! Tato legenda se dětem devadesátek zaryla hodně hluboko pod kůži. Vždyť to mělo prostě všechno - mezinárodně proslulého basketbalistu Michaela Jordana, kreslené postavičky v čele s neméně populárním králíkem Bugsem a dojemný průvodní song od R. Kellyho, který si sem tam broukáme dodnes...

Pojďme si to ale pro jistotu trochu osvěžit... Ve Space Jamu se Michael Jordan, toho času již ne superúspěšný basketbalista, ale nově průměrný basebalista, dostává do animovaného světa Looney Tunes. Tam ho zatáhne samotný nekorunovaný král kreslených postaviček Bugs Bunny. Jeho Tune Squad totiž vyzve na sportovní souboj bandu neduživých mimozemšťanů. Basketbalový zápas má rozhodnout, zda Looney Tunes zůstanou tady... Anebo se stanou pouhou atrakcí ve vzdálené galaxii. Jenže Bugs a jeho přátelé netuší, že tzv. Nerdluckové jsou ve výhodě, protože mají strašlivou tajnou zbraň - ukradli totiž umění největším hvězdám Národní basketbalové ligy. A tak musí i loonies sáhnout po esu v rukávu. Tím je pochopitelně ten nejlepší hráč basketu na světě a možná i v celém vesmíru!

Space Jam je pro děti, ale je to zábava. Tak skvělá zábava, že i dnes nás dokáže rozesmát. Aniž bychom to tehdy, v polovině 90. let, věděli, šlo o jedno z našich prvních setkání se snímkem natáčeným téměř kompletně před zeleným plátnem, což je dnes už prakticky standard. Tento kultovní film měl opravdu vše, co si dítě mohlo přát a ještě něco navíc - třeba Billa Murrayho. Slavný komik přitom ale tenhle film považuje za svůj nejméně zdařilý. Další zajímavosti o snímku najdete v galerii tady:

Trpíte na Space Jam stejně jako my, nebo jste ho nikdy neviděli? Napište nám do komentářů! Buď si společně zanotujeme I Believe I Can Fly, anebo dostanete bídu a doporučení, abyste si to šli hned pustit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články