V 90. letech chtěl koupit Marvel a zahrát si Spidermana: Život Michaela Jacksona byl plný bizarních okamžiků – G.cz
Vyhledávání

V 90. letech chtěl koupit Marvel a zahrát si Spidermana: Život Michaela Jacksona byl plný bizarních okamžiků

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Před 12 lety zemřel dosud nepřekonaný (a nepřekonatelný) král popu Michael Jackson. Během zářivé kariéry se mu podařilo získat celkem 13 cen Grammy. Kromě toho je jeho deska Thriller nejprodávanější deskou všech dob. Kromě výrazného pěveckého projevu byl velice zdatným tanečníkem, což dokazoval při živých vystoupeních. Zde je 9 zajímavostí o této popové legendě.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 24.6.2021, 15:39

1. Jackson měl 7 sourozenců

Michael Joseph Jackson se narodil 29. srpna 1958 ve městě Gary v Indianě. Jeho otec Joseph Jackson pracoval jako jeřábník. Jeho matka pracovala v obchodním domě. Samotný Michael pocházel z velmi početné rodiny, jelikož měl dvě sestry a pět bratrů. Společně se sourozenci jako mladík zpíval v kapele Jackson 5.

2. Během natáčení reklamy pro Pepsi se těžce popálil

V 80. letech se stal Jackson reklamní tváří firmy Pepsi, se kterou natočil hned několik reklamních spotů. Při natáčení reklamy, kde zazněla upravená verze skladby Billie Jean, v roce 1984 došlo k předčasnému odpálení pyrotechnických efektů, díky čemuž došlo ke vznícení Jacksonových vlasů. Toho, že mu hoří jeho bujná kštice, si Michael všiml až po několika sekundách a díky tomu utrpěl na hlavě a krku popáleniny druhého stupně. Kontrakt s Pepsi mu tehdy vydělal neuvěřitelných 5 milionů dolarů.

3. Jackson je v Guinnesově knize rekordů jako nejúspěšnější zpěvák všech dob

Michael Jackson obdržel v roce 2006 cenu od Gunessovy knihy světových rekordů za roli neúspěšnějšího baviče v historii. Není to však jediný zápis ve známé knize rekordů. Kromě toho je držitelem světové nejprodávanějšího alba v historii. Desky Thriller prodal neuvěřitelných 66 milionů kusů. Deska se stala 29x platinovou.

4. Jackson měl 4 desky ve světovém žebříčku TOP 5 současně

Několik týdnů poté, co Michael Jackson zemřel, se neuvěřitelně zvedl prodej celé jeho diskografie. Na prvním místě ve světových prodejích desek se tak v roce 2009 umístila jeho kompilace The Essential, na třetím deska Off The Wall, čtvrté místo obsadilo album Thriller a páté The Motown Year. Je zajímavé, že Jackson vydělal po své smrti více peněz než za celou svou kariéru a ač je 8 let po smrti, stále vydělává miliony dolarů.

5. V 11 letech zažil první úspěch

V roce 1966 založil spolu se svými sourozenci kapelu Jackson 5, se kterou vyhráli talentovou soutěž, kde zahráli píseň Jamese Browna „I Got You“. Mezi lety 1966 až 1968 vyrazili na tour po USA. Kromě toho hráli pravidelně v klubech a koktejlových barech. Poprvé se jim podařilo si zahrát v newyorském Harlemu v divadle Apollo. Koncem 60. let už za sebou měli několik hitových singlů, které hrála rádia.

6. Michael byl mistrem tanečních kroků

V roce 1983 na podiu v Motown předvedl Jackson pod mohutným potleskem během písně Billie Jean poprvé legendární „The Moonwalk“ neboli měsíční chůzi. Ve videoklipu Smooth Criminal pro změnu předvádí taneční prvek, ve kterém se naklání a vytváří iluzi ztráty gravitace. Tento taneční prvek si dokonce nechal patentovat. Zatímco Moonwalk se může s trochou cviku naučit každý, kouzlem naklánění byly boty s magnetickou podrážkou, které se na přesném místě pódia přichytily k podlaze a Jackson se tak mohl naklánět dle libosti a nehrozil mu pád.

7. Na konci 90. let chtěl koupit Marvel a zahrát si Spidermana

V pozdních 90. letech měl Jackson zájem o koupi Marvel Comics, který se v té době ocitl na pokraji bankrotu. Měl veliký zájem o to produkovat a stát se filmovým Spidermanem. To se mu bohužel nezdařilo a o několik let později roli získal herec Tobey Maguire.

8. Král popu měl nálepku pedofila

I tolik let po jeho smrti se neustále objevují nová obvinění, která Jacksona osočují z pedofílie. Za veškerá obvinění Jackson údajně mimosoudně zaplatil přes 700 milionů korun. Smrt Jacksona dokázala vydělat více peněz než jeho celá kariéra, takže je možné, že většina "nově" zneužitých dětí Michaelem Jacksonem chce jen vydělat peníze.

9. V roce 1996 navštívil Prahu

V roce 1996 navštívil Michael Jackson Prahu v rámci světového turné k albu HIStory. Jeho vystoupení na Letenské pláni navštívilo neuvěřitelných 120 tisíc fanoušků. Více lidí, a to o 10 tisíc, přišlo pouze na Rolling Stones v roce 1995 na pražský Strahov. Během své návštěvy v Praze stihl Jackson navštívit tehdejšího prezidenta Václava Havla, který na oplátku navštívil jeho koncert.

A zde si přečtěte o jiné hudební legendě, broukovi Paulu McCartneym.

Podobné články

Doporučujeme

Další články