fb pixel Merry Christmas, Mr. President! Podívejte se, jak slavili Vánoce nejmocnější muži světa – G.cz
Vyhledávání

Merry Christmas, Mr. President! Podívejte se, jak slavili Vánoce nejmocnější muži světa

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Vánoce jsou bezesporu nejkrásnějšími svátky roku, během kterých se i ti nejmocnější muži světa mohou na chvilku zastavit a oslavit narození Ježíška se svými blízkými. Podívejte se na unikátní historické fotky ze zasněženého Bílého domu!

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 15.12.2019, 07:41

Idylka v Oválné pracovně

Američtí prezidenti a Vánoce, to není jenom Donald Trump pomáhající malému Kevinovi najít recepci – vánoční svátky se v Bílém domě slaví od nepaměti. Zajímavá je například i tradice prezidentského vánočního stromečku, kterou v roce 1889 založil prezident Benjamin Harrison. Již o pouhých 6 let později byl stromeček poprvé osvětlen elektrickými světýlky na popud první dámy Frances Cleveland, což musela být na svou dobu celkem technologická novinka. Známý milovník přírody prezident Theodore „Teddy“ Roosevelt pak během svého vládnutí mezi lety 1901 a 1909 vánoční stromečky z environmentálních důvodů zakázal – musíme nechat, že tímto myšlením předběhl dobu o celých 100 let. Smutné pak byly i Vánoce 1979, kdy prezident Jimmy Carter nechal osvítit jen samotnou špičku stromku. Zbytek byl zhasnut na počest amerických rukojmích držených toho času v Teheránu.

V Bílém domě mají zkrátka Vánoce rádi, což dokazuje i následující série unikátních historických fotek amerických prezidentů od Franklina D. Roosevelta až po mladého Baracka Obamu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články