fb pixel „Mě ty vaše obrázky nezajímaj!“ Horáček ukradl Soukupovi tabuli i Arénu, internet mu tleská – G.cz
Vyhledávání

„Mě ty vaše obrázky nezajímaj!“ Horáček ukradl Soukupovi tabuli i Arénu, internet mu tleská

Michal Horáček si nečekaně získal sympatie výstupem v Aréně Jaromíra Soukupa.
Zdroj: reprofoto Youtube.com

Kdo by to byl řekl, že zrovna Michal Horáček se stane hrdinou týdne? Rozhodně ho tak vidí část české společnosti poté, co předvedl v pořadu Aréna Jaromíra Soukupa; moderátorovi TV Barrandov totiž celou show tak trochu ukradl a ‚zničil‘ mu jeho speciální tabuli. Většina těch, co to kvitují, se nad záznamem slovní přestřelky hlavně baví, Horáček tímto výstupem ale dokázal, že i přes nešťastný start kampaně ještě může zásadně ovlivnit své šance v prezidentských volbách.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 13.12.2017, 16:44

Videohit týdne

„Tohle je koncept, který jsem zažil za totality, koncept kádrováků a koncept nástěnek,“ řekl prezidentský kandidát Michal Horáček v Aréně Jaromíra Soukupa, když ho moderátor vyzval k rozdělení různých českých a světových politiků do kladného nebo záporného sloupce na speciální tabuli.

Tato tabule je součástí pořadu a stala se slavnou po předposledním dílu, jehož hostem byl Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Ten před nástěnkou předvedl takové divadlo, že pak půlka národa pár dní netušila, jestli se smát, nebo brečet. Do jednoho pytle totiž hodil právě současného prezidenta, Tomáše G. Masaryka a Vladimíra Putina.

Horáček ale najel zcela opačnou notu. Soukupovy obrázky odmítl a přinesl si vlastní fotky, mezi nimi například pátera Josefa Suchára či českou paralympioničku Terezu Diepoldovou. "Vaše Merkelové mě nezajímají, zajímají mě tito lidé," dohadoval se Horáček se Soukupem a postaral se tak o videohit týdne, který jen tak něco nepřekoná. Během 24 hodin se video na českém Facebooku rozšířilo rychlostí blesku a Horáček za své jednání sklízí samou chválu.

Na celé video předtabulové přestřelky Horáčka a Soukupa se můžete podívat tady:

Zvrat v kampani?

Teď ale žerty stranou. To, co Horáček v TV Barrandov předvedl, potvrdilo, že, navzdory původním názorům, není tak úplně jisté, že ještě nezamává s prezidentskou volbou. Volební kampaň podnikatel zahájil zbytečně brzy a ne úplně šťastně. Jeho podivné výroky typu "kandidovat nechci, ale asi budu muset" byly úsměvné a jak přibývaly, tím bylo jasnější, že tento pán nemá v politice co dělat. Navíc ho pak velmi rychle zastínil bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš.

V posledních dnech a týdnech se ale dojmy právě z těchto dvou konkrétních protikandidátů dost přelévají. Zatímco Drahoš s každým dalším rozhovorem dokazuje, že pokud mu ho dopředu nevymyslí a nenapíše tým zkušených píaristů, je mužem bez názoru, Horáček své poradce obměnil a evidentně začal více vystupovat sám za sebe. S jeho výroky se dá celkem snadno nesouhlasit, alespoň jsou ale autentické, navíc se, na rozdíl od nemastného neslaného Drahoše, nebojí proti věcem vymezit.

Pokud bude Horáček v mírně agresivním, nicméně pozitivním projevu pokračovat, kdo ví, jak to v lednu nakonec dopadne.

A tady se podívejte, jak to bylo s tím Ovčáčkem a tabulí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články