fb pixel Mass Effect je zpátky a vypadá líp! Co všechno se bude měnit? – G.cz
Vyhledávání

Mass Effect je zpátky a vypadá líp! Co všechno se bude měnit?

Zdroj: Steam

Mass Effect Legendary Edition má venku první trailer vybroušených vizuálů a nostalgických výjevů. Do toho jsme se ale taky od EA dozvěděli, kdy bude hra vycházet a v čem všem se bude lišit od původních verzí hry.

Jan Studnička
Jan Studnička 3.2.2021, 11:48

Shepard je zpátky!

Za dva měsíce to bude devět let, co vyšel třetí díl Mass Effect trilogie, naprosto ohromujícího vesmírného dobrodružství, jenž se jenom propracovaností svého světa vtlačilo mezi velikány typu Star Trek nebo Star Wars. A přestože někteří fanoušci měli se zakončením trilogie problém, obecně je na tři díly Mass Effectu vzpomínáno jako na milník videoherní historie.

Tu hlubokou lásku, kterou fanoušci cítili k původním třem dílům, ještě prohloubil čtvrtý díl Mass Effect: Andromeda. Hra se dost odklonila od feelingu té původní trilogie, přestože ji v některých ohledech téměř vykrádala. Příběh se odehrával v jiné galaxii, k postavám si fandové nedokázali vybudovat takový vztah jako k původní posádce lodi SSV Normandy a příběhová rozhodnutí, na nichž byla původní hra založena, neměla takový dopad jako kdysi.

Už od vydání Andromedy volali po tom, aby publisher EA prostě udělal remake nebo aspoň remaster původní série. A po měsících spekulací je remaster skutečně tady. Takže… co můžeme čekat?

Legendary Edition

Takže! Největší proměnou projde pochopitelně první díl z roku 2007. Grafika bude vyhlazená, na mnoha místech dokonce několikanásobně. Drtivá většina lokací i předmětů byla algoritmem převedena na lepší vizuál a pak se do nich vlezli samotní designéři a ručně začali dodělávat detaily. Zbraně budou jednotné a vyvážené napříč všemi třemi hrami. Rozkazy týmu budete moci v boji udělovat jednodušeji a budou plněny do puntíku. Mako se bude ovládat lépe. Hackovací minihry budou sjednoceny napříč trilogií. Obzvlášť v jedničce se trochu upravoval interface.

Půjde o tři oddělené hry, které ale lze spustit z jednoho launcheru, takže import vašich rozhodnutí do dalšího dílu by už neměl být takový opruz jako kdysi býval. Napříč všemi třemi hrami se sjednotil vizuál defaultní Shepardové, která získala finální look až ve trojce. A přibudou nějaké kosmetické hovadinky jako make-up a typy vlasů.

Do Legendary Edition se nedostane multiplayer z trojky, protože by to vyžadovalo další řadu měsíců práce. Ale taky to znamená, že sbírání válečných assetů pro finální bitvu bude jednodušší; takže můžete dosáhnout kýženého konce pohodlně, aniž byste museli střílet věci online s jinými hráči. Všechno pěkně v soukromí singleplayeru.

Což znamená, že z avizovaných čtyřiceti DLCéček, které se dostanou do Legendary Edition, ani jedna není multiplayerová. Jinak se přesouvají všechny (včetně speciálních zbraní a zbrojí) kromě Pinnacle Station, což byl datadisk pro jedničku. Byla to v podstatě bojová aréna, kde jste mohli testovat schopnosti a Shepard mohl vyhrát barák na nějaké zapadlé planetě. Bohužel zdrojový kód Pinnacle Station se před léty někam ztratil. Naštěstí nemá stanice žádný vliv na děj a playstationoví hráči se bez ní obešli už kdysi.

Všechno poběží ve 4K, na konzolích se standardním nastavením, a na PC můžete mít naprosto neomezený frame rate. Takže velká jízda. Hra vychází 14. května, ale předobjednávky už můžete pochopitelně řešit teď.

Podobné články

Doporučujeme

Další články