1. Teroristický útok v Bir al-Abed, listopad 2017
24. listopadu 2017 došlo na severu Sinaje k jednomu z nejhorších teroristických útoků, který spáchala organizace Islámský stát. Během velké páteční modlitby zabili útočníci ISIS mezi 305 až 309 věřícími – teroristé přijeli k mešitě ve čtyřech autech, která později zapálili, aby zablokovali únikové východy. Poté začali na budovu házet a odpalovat granáty. Kdo unikl z budovy, byl okamžitě zastřelen – stejný osud čekal i na přijíždějící sanitky, které útočníci napadli, takže zraněné nakonec museli odvážet do nemocnice místní ve svých osobních vozech. Během útoku zahynulo i 27 dětí.
2. Útok na mešitu v Quebecu, leden 2017
Devatenáctiletý student Alexandre Bissonnette se rozhodl napadnout mešitu v kanadském Quebecu 29. ledna 2017. Během jeho útoku zahynulo 6 lidí a dalších 19 bylo zraněno, z toho 2 těžce. Bissonnette, který byl známý svými protiuprchlickými postoji byl za svůj útok odsouzen k doživotnímu vězení bez možnosti propuštění.
3. Bombový útok na mešitu v Šírazu, duben 2008
Během modlitby v šírazské mešitě, kterou navštívilo přes 800, především mladých lidí, došlo k explozi, při které bylo na 202 lidí zraněno a 14 zemřelo. Íránské úřady nejprve tvrdily, že došlo k výbuchu munice, která na místě zůstala zřejmě jako pozůstatek íránsko-irácké války z osmdesátých let, nicméně vyšetřování ukázalo, že za útokem stála monarchistická organizace Vojáci královského Íránu, která se k útoku později přihlásila.
4. Masakr v Kattankudy, srpen 1990
Separatistická organizace Tygři osvobození tamilského Ílamu, která dlouhodobě požaduje odtržení Tamilské oblasti od Srí Lanky, vtrhla dne 3. srpna 1990 do čtyř mešit ve městě Kattankudy. Útočníci počkali až si věřící kleknou a potě po nich začali házet granáty a střílet. Jeden přeživší popsal, že střelba trvala přes 15 minut. Během útoku zemřelo na 147 lidí.
5. Hebronský masakr, únor 1994
25. února 1994 vtrhnul izraelský osadník Baruch Goldstein do Jeskyně patriarchů, posvátného místa židů, muslimů i křesťanů ve městě Hebron. Během modlitby postřílel na 35 lidí – jakožto izraelský voják v záloze přišel do budovy oblečený v uniformě, a proto ho nechali nic netušící vojáci projít i se zbraní. Zraněno bylo 125 osob. Poté, co Goldstein dostřílel, vrhli se na něj zbylí přeživší a utloukli ho k smrti – izraelská prokuratura poté odmítla Goldsteinovy vrahy stíhat. Izraelský premiér Jicchak Rabin (který se sám stal o rok později obětí atentátu) v reakci na útok prohlásil: "Vzkazujeme té zrůdě a všem, kteří ji mají rádi – jste ostudou sionismu a ponížením judaismu.“
A tady si přečtěte, že terorista z Nového Zélandu je australský imigrant, který cestoval po světě a následně se rozhodl vystřílet mešitu.