fb pixel Maroon 5 večer vystoupí v O2 Areně: Fešáčtí idolové amerického rock popu se v Praze ukáží vůbec poprvé – G.cz
Vyhledávání

Maroon 5 večer vystoupí v O2 Areně: Fešáčtí idolové amerického rock popu se v Praze ukáží vůbec poprvé

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Dnes večer se příznivci kapely Maroon 5 konečně dočkají! Sedmičlenná skupina v čele s charismatickým frontmanem Adamem Levinem se poprvé představí v České republice, kam zavítala v rámci svého turné k desce Red Pill Blues. Šťastní majitelé lístků se mohou těšit, že v pražské O2 Areně uslyší nejen skladby z aktuální desky, ale i většinu velkých hitů této slavné americké formace. Ať už na koncert jdete, nebo ne, zde jsme pro vás nachystali několik pikantností.

Václav Roman
Václav Roman 5.6.2019, 10:57

1. Dali se dohromady na střední

Kluci z této pop-rockové kapely se dali dohromady v čase svých středoškolských studií. Svou skupinu v roce 1994 pojmenovali Kara's Flowers. V roce 1997 vydali své první (a zároveň poslední) studiové album The Fourth World. Z této desky vzešel jediný singl „Soap Disco“. Pokud jste ho ještě náhodou neslyšeli, máte možnost zde:

2. Prosadili se díky songu o rozchodu

Pod názvem Maroon 5 začala kapela vystupovat v roce 2001, to už její členové byli dávno ze střední a věděli, kterým hudebním směrem se chtějí ubírat. Již v následujícím roce jim vyšlo první album Songs About Jane, na které byly jejich první hity, díky kterým se prosadili. Prvním singlem byl v roce 2002 „Harder to Breathe“, později pak následoval průlomový hit „This Love“, jehož text je založen na rozchodu frontmana kapely s přítelkyní. Pak následoval ještě jeden hit „She Will Be Loved“. Za tuto desku získali Maroon 5 v roce 2005 cenu Grammy v kategorii „Nejlepší nový umělec“.

3. Adam Levine hrál ve filmu

Kapela Maroon 5 je sedmičlenná, v současné době ji tvoří Adam Levine, Jesse Carmichael, Mickey Madden, James Valentine, Matt Flynn, PJ Morton a Sam Farrar. Nejvýraznější tváří je, jak už tomu bývá, frontman a zpěvák Levine, který se kromě muzicírování věnuje také herectví. Svou první filmovou roli si střihl v roce 2013 po boku slavné herečky Keiry Knightley v romantické komedii „Love song“.

4. Patří mezi nejvíce poptávané hudebníky

Jejich desky jdou na dračku. V součtu všech singlů a alb skupiny Maroon 5 se prodalo už přes 100 milionů, díky čemuž se vyšvihli mezi nejprodávanější hudební umělce na světě. V tomto žebříčku se pohybují na úrovni zpěvaček Adele, Kate Perry či Lady Gaga.

V následující galeii se můžete podívat, jaké další velké koncerty nás v roce 2019 ještě čekají:

5. Maroon 5 vydali už šest alb

Už šesté studiové album Red Pill Blues vyšlo v roce 2017. Kritici přijali tento kousek poměrně chladně, přesto se singl z této desky Girls Like You stal globálním hitem, který má na YouTube už přes 2 miliardy zhlédnutí.

6. V Praze s Maroon 5 vystoupí speciální host

Dnešní vyprodaný koncert v pražské O2 areně nebude jen o americké pop-rockové kapele. Jako speciální host vystoupí norská zpěvačka Sigrid, rodným jménem Sigrid Solbakk Raabe, která zahájila svou úspěšnou kariéru v roce 2013 hitem „Sun“. Tato mladičká zpěvačka se v loňském roce stala vítězkou prestižní soutěže BBC Sound of 2018. Dvaadvacetiletá umělkyně je považována za jeden z největších talentů posledních let. Že má nesmírný talent dokázala například svými hity Don't Kill My Vibe nebo Strangers“.

A pozor! Je tu comeback Smashing Pumpkins. 6. června 2019 to v Praze rozbalí tři ze čtyř zakládajících členů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články