fb pixel Marek Vašut definitivně dořešil problémy s prostatou: Bude Román pro pokročilé naše nové guilty pleasure číslo jedna? – G.cz
Vyhledávání

Marek Vašut definitivně dořešil problémy s prostatou: Bude Román pro pokročilé naše nové guilty pleasure číslo jedna?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Marek Vašut je bůh. Muž s osobitou elegancí, který vyžírá ty nejlepší reklamy - tu na problémy s prostatou, tu na Lidl, nám kdysi učaroval coby Pažout ve Vieweghově Románu pro ženy. Nyní se v Románu pro pokročilé převtělil ve vilného Rudolfa.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 16.9.2019, 11:50

Není Ruda jako Pažout

Jaký je život rozvedených mužů, oddělených naštvanou exmanželkou od stolu, lože a účtu? Jak zapůsobí rozvod na jejich morálku a sebevědomí? Hlavní hrdina filmu Román pro pokročilé Rudolf (král Marek Vašut), noblesní šarmantní světák, je po rozvodu způsobeném nerozvážnou milostnou avantýrou nucen přestěhovat se z přepychu velkoměsta do venkovského hotelu, který vlastní se svým prostopášným bratrem Arnoštem (Miroslav Etzler). Rozladěn nastalou situací zmítá se Rudolf mezi odhodláním usadit se v klidném monogamním vztahu, a svody, jež mu denně servíruje notorický flamendr a sukničkář Arnošt.

A jako by za trest nestačila kocovina, musejí se pánové vypořádat i s protivnou a všeho schopnou majitelkou sousedního hotelu (Jitka Čvančarová), které tak nějak omylem vyhlásili válku. Díky vytrvalému výchovnému působení hotelové recepční Nikoly (Berenika Kohoutová) se Rudolf ovšem přece jen pokusí navázat monogamní vztah, z něhož se ke všeobecnému překvapení vyvine vážná známost. Svět je ale malý a lež má krátké nohy. Obzvláště když role „deux ex machina" připadne Rudolfově exmanželce Marii (Vanda Hybnerová). Stranou dění ovšem nezůstane ani Rudolfův a Mariin podivínský syn Bohdan (Vincent Navrátil), který svým rodičům nedaruje vůbec nic.

Vyčerpávající popis děje toho, co dost pravděpodobně bude jedním z nejhorších kousků z letošní produkce české kinematografie se může zdát zbytečným. Zatímco vy ale ve snímku Román pro pokročilé můžete objektivníma očima vidět paskvil rovnou odsouzený k záhubě, my vidíme možného nástupce Románu pro ženy.

15 let stará adaptace knihy Michaela Viewegha je totiž naší osobní guilty pleasure. Lidovost a humornost hlášek v tomto filmu s vynikající Simonou Stašovou a právě Markem Vašutem v roli Pažouta bychom se nebáli přirovnat k Účastníkům zájezdu. Jenže je to už dlouhá doba a nám by vůbec nevadilo najít si nějakou novinku, která budu sice hrozná, ale ve své jednoduchost vlastně geniální.

Pojítko obou počinů ve formě krále prostatiků v nás vzbuzuje naději, že by tím novým hříšným potěšením mohl být právě Román pro pokročilé režisérky Zity Marinovové. Ale kdo ví. Třeba od toho čekáme příliš. Zjistíme to 19. září, kdy film vstupuje do českých kin.

Kromě Románu pro pokročilé jde tento týden ještě sci-fi s Bradem Pittem Ad Astra, na které jsme již psali recenzi. Zároveň se dost těšíme na Ramba číslo 5, kterého v rubrice páteční recenze zhodnotíme tento týden.

Podobné články

Doporučujeme

Další články