fb pixel Máme se bát? Sting ze zdravotních důvodů zrušil český koncert. Ve světě bez této hudební legendy nechceme žít! – G.cz
Vyhledávání

Máme se bát? Sting ze zdravotních důvodů zrušil český koncert. Ve světě bez této hudební legendy nechceme žít!

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Velké těšení vystřídalo obří zklamání. Páteční koncert fenomenálního britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna se ze zdravotních důvodů ruší. Oči pro pláč zůstaly i těm, kteří chtěli vidět jeho vystoupení v Gentu, Mnichově a Stuttgartu. Připomeňme si alespoň největší úspěchy tohoho umělce a popřejme brzké uzdravení. Protože svět bez Stinga? Ale no tak!

Václav Roman
Václav Roman 10.7.2019, 12:20

Pro nemoc zrušeno

Ve Slavkově u Brna byla plánována dynamická show, která měla být průřezem celé jeho kariéry, tj. od působení k kapele The Police, u jejíhož zrodu v roce 1977 stál, přes největší úspěchy v 80. letech, až po jeho sólovou dráhu. Jenomže Gordon Matthew Thomas Sumner, jak se Sting vlastním jménem jmenuje, je v péči lékařů a dlouho očekávaný koncert byl zrušen. Obdobné zklamání zažili fanoušci na jazzovém festivalu v belgickém Gentu, majitelé vstupenek na jeho středeční koncert v Mnichově či Stuttgartu, kde měl vystoupit ve čtvrtek.

Sting se všem svým fanouškům omlouvá za způsobené komplikace a děkuje jim za pochopení. Upřímně lituje jejich zklamání. Lidé mu na sociálních sítích na oplátku vzkazují, aby si odpočinul a uzdravil se. Vstupenky na páteční koncert lze vracet v místě jejich zakoupení, a to do 15. července, o vrácení peněz se lidé bát nemusí. My Songs, jak se koncertní program jmenuje, se ale ve vyprodaném zámeckém parku konat nebude.

Vrací se k nám rád

Sedmašedesátiletý interpret hitů jako Englishman in New York, Every Breath You Take Fields of Gold či Roxanne u nás naposledy koncertoval v listopadu 2018 v pražském Foru Karlín, kde vystupoval společně s jamajským zpěvákem Shaggym. Předtím vystupoval v červnu 2017 na Výstavišti v Praze. V minulosti se jej dočkala také Ostrava, na jižní Moravě měl vystupovat poprvé.

Sting zažil úspěšné roky v kapele The Police, která byla na výslunní popularity především na začátku 80. let. Povedené bylo album Synchronicity, které vystoupalo na čelní příčky britských i amerických hitparád. Skupina se rozpadla v roce 1985 a britský hudebník se vydal na sólovou dráhu.

Jeho songy často zaznívají ve filmech. Dočkal se i několika nominací na Oscara. Například v roce 2004, kdy byl nominován za píseň „You Will Be My Ain True Love“ z filmu Návrat do Cold Mountain. Jedním z jeho největších hitů je bezesporu „All for Love“ ze Tří mušketýrů, který nazpíval společně s Bryanem Adamsem a Rodem Stewartem.

Bryan Adams, Rod Stewart, Sting - All For Love

Sting před kamerou

Není však pouze cenami Grammy ověnčeným hudebníkem. Činí se též jako herec. Před kamerou stál poprvé jako model v reklamě na žvýkačky, později přišly i role filmové. Za zmínku stojí především postava Feyd-Rautha Harkonnena z filmu Duna, který natočil v roce 1984 David Lynch. Sting ztvárnil i další filmové a seriálové postavy. Připomeňme si je v následující galerii:

A zde představujeme vycházející hvězdu Jade Bird, která už brzo zazpívá Praze.

Podobné články

Doporučujeme

Další články