fb pixel Malý výkladový slovník velkých genderů: Zjisti, co jsi zač! – G.cz
Vyhledávání

Malý výkladový slovník velkých genderů: Zjisti, co jsi zač!

Historicky první skutečný „těhotný člověk“ Thomas Beatie. Podobných případů je v řádu jednotek. Musí se takto mikroskopické menšině přizpůsobovat většina a dělat ze všech žen bezpohlavní „to“? + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Všichni jsme vyrůstali s vědomím, že existují pouze dvě pohlaví. Muž a žena. Bohužel pak přišla genderová studia a sociální sítě, takže se časy změnily. Vše je o dost složitější a nikdo v podstatě neví, co je zač. Patnáctiletí youtubeři prožívají syndrom vyhoření a dvanáctileté děti prohlašují, že by rády podstoupily změnu pohlaví. Naštěstí jsme tu my, abychom vám vysvětlili některé základní pojmy ze světa zákeřného genderu.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 28.6.2018, 08:34

Darovanému genderu na orgány nehleď

Ve Velké Británii rozlišuje Facebook dokonce 71 pohlaví, což je s velkou pravděpodobností o 69 pohlaví více, než většina z nás ve skutečnosti zná. Tohle všechno možná vysvětluje vaše tušení, že vám někteří lidé ve vašem okolí připadají bezpohlavní. Naštěstí jsme tu my, abychom vám zjednodušeně vysvětlili, jak je to s těmi gendery, a proto vám přinášíme malý výkladový slovník velkých genderů.

Asexuál

Člověk, který nemá sexuální orientaci a nepřitahují ho muži ani ženy. Asexuálové mají k sexu nechuť, odpor nebo je zkrátka nudí. Místo myšlenek na sex tak raději hrajete videohry, čtete knihy nebo chodíte do hospody.

Genderově neutrální

Necítíte se být mužem ani ženou, ale stejně se domáháte svých práv, i když nevíte jakých. Pro jistotu jste si vymysleli dvoupohlavní jméno a přejmenovali jste se například na Charlie, Alex, Logan, René nebo Chris.

Intersexuál

Jedná se o lidského hermafrodita neboli obojetníka, takže disponuje ženskými i mužskými pohlavními orgány (penisem i vagínou). Vše je bohužel tak složité, že se intersexuálové dělí do čtyř podob.

Transgender

Když vám někdo řekne, že je transgender, tak to znamená, že se jedná o muže, který má pocit, že se narodil do špatného těla a cítí se jako žena. Proto se maluje a převléká za opačné pohlaví. V případě, že se takovýto člověk rozhodne změnit pohlaví natrvalo, tak ho pak nazýváme jako transsexuála.

Travesty

Muži, kteří se převlékají do ženských šatů v rámci zábavní show, se nazývají travestité. Naproti tomu tranvestité trpí jistou sexuální deviací a poruchou pohlavní identity. Tranvestité se takto převlékají potají a mnohdy se snaží tímto způsobem uspokojit své sexuální potřeby.

Androgynní člověk

Nikdo v podstatě nepozná, jestli se jedná o muže, nebo ženu, protože androgynie je kombinací charakteristik obou pohlaví. Objevuje se nejen v sexuální a genderové identitě, ale i v módě.

Neutrois

Jedná se o lidi, kteří jsou bezpohlavní a neoznačují se ani jako muž, ani jako žena. Také to moc nechápeme a rozhodně nejsme jediní.

A zde je 5 důvodů, proč se stát genderově neutrálním člověkem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články