fb pixel Magistrát k dopravní situaci v hlavním městě: nic jste nepochopili! Praha je tlustá, je to kampaň podporující hubnutí – G.cz
Vyhledávání

Magistrát k dopravní situaci v hlavním městě: nic jste nepochopili! Praha je tlustá, je to kampaň podporující hubnutí

Koukejte zhubnout, vy obézy! Pražská doprava je se začátkem letních prázdnin zcela ochromena nejrůznějšími uzavírkami a omezeními, což obyvatelé hlavního města pociťují velmi tvrdě - přes centrum se momentálně nejlépe dostanete pěšky. A zatímco lidé hudrují, z magistrátu přišlo v úterý ráno vysvětlení; nejedná se o neschopnost zastupitelů, ale o zdravotní kampaň ČSSD, která má podpořit hubnutí Pražanů.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 10.7.2018, 12:03

Hubneme s Dolínkem

Pokud žijete v Praze a každý den se ve špičkách potřebujete přemisťovat z bodu A do bodu B, hádáme, že jste se za posledních 10 dní minimálně stokrát rozčílili kvůli dopravě. Auta stojí, tramvaje stojí, metro nejezdí, východy jsou zavřené, panika, kolaps, apokalypsa! Přesně tak to v hlavním městě vypadá a přiznejme si, všichni víme, odkud vane obočí.

Ano, je to právě náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek, muž pochybných schopností a ještě pochybnějšího obočí, který za ten chaos nese odpovědnost, ovšem, jak se ukázalo v úterý ráno, trochu jinak, než jsme si doposud mysleli.

Fikaná oklika

„Obávám se, že Pražané zase jednou něco nepochopili. Podle analýzy Zdravotnického institutu patří naše hlavní město k nejlínějším a nejobéznějším evropským metropolím. A protože nám zdraví občanů leží na srdci, rozhodli jsme se je popostrčit k pohybu,“ prozradil v úterý ráno Dolínek v reakci na četné dotazy médií a také na srocování naštvaného davu s vidlemi a pochodněmi pod okny jeho kanceláře.

Dopravní omezení jsou tedy prý maskováním pro zdravotní kampaň ČSSD s názvem „Prahou hezky pěšky“, jejímž iniciátorem a tváří je právě Dolínek. „Věděli jsme, že vyzvat Pražany přímo ke cvičení by bylo k ničemu, proto jsme se rozhodli donutit je ke zvednutí šunek tak trochu oklikou,“ řekl Dolínek s šibalským mrknutím.

„S​ázíme na to, že kdo nezhubne díky pěší chůzi, ten shodí přebytečná kila díky stresu, který mu šílená dopravní situace v centru způsobí,“ pochvaluje plán MUDr. Jiří Tyčka ze Zdravotnického institutu, který se na programu ČSSD podílel.

Tak to vidíte. Ne neschopnost úředníků, ale sádelnatost Pražanů, to je, oč tu běží. Musí. Jinak si totiž celý ten nesmysl se zacpanou Prahou vysvětlit neumíme...

A tady si přečtěte o vztahu Petra Dolínka k mostům.

Podobné články

Doporučujeme

Další články