fb pixel Mads Mikkelsen by se rád vrátil do role Hannibala v Mlčení jehňátek – G.cz
Vyhledávání

Mads Mikkelsen by se rád vrátil do role Hannibala v Mlčení jehňátek

Zdroj: Sony / NBC

Mads Mikkelsen se při promotour svého nového filmu přiznal, že kdyby tvůrci seriálu Hannibal, kde ztvárňoval titulní roli, získali práva k Mlčení jehňátek, rád by se vrátil do role nejslavnějšího kanibala světové popkultury. Tak my se modlíme.

Jan Studnička
Jan Studnička 26.11.2020, 12:33

Hannibal Lecter a jeho odkaz

Jestli byl a je někdo, kdo dokázal Anthonymu Hopkinsovi konkurovat v roli psychologa doktora Hannibala Lectera, byl to právě Mads Mikkelsen. Oproti Hopkinsovi, který i ve velice klidných a civilizovaných momentech filmové série vypadal, že je kdykoli připraven vám s řevem sežrat obličej, Mikkelsen přinesl do role chladnou vypočítavost člověka, co je v každý moment patnáct kroků před vámi.

První série seriálu Hannibal se soustředila na éru před událostmi popsané v románu Červený drak, tedy před tím, než doktora Lectera zabásne agent FBI Will Graham. Premisa byla vážně povedená - Graham je vrcholně empatický člověk, který je ideální na lov sériových vrahů. Ale jeho křehká psychika potřebuje pomoc, takže FBI najme nejlepšího terapeuta v polesí… a tím je právě Hannibal Lecter.

Kromě řady extrémně brutálních a skvěle natočených scén, které se často přímo koupou ve vizuálně kouzelném symbolismu, čerpal seriál dynamiku hlavně z chemie (nebo naopak její pečlivě dávkované absence) mezi Grahamem a Lecterem. Přimíchejte do toho pár velice znepokojivých zločinů a máte vážně lahodný… pokrm.

Projekt byl nakonec po výrazně slabší druhé sérii a mizerné sledovanosti zastaven. Seriál potkal stejný osud jako zmiňovanou filmovou sérii, Hannibal v Itálii prostě tak nějak nefungoval. Jenomže!

Mads Mikkelsen je pro

Seriál se dostal na Netflix. Bohužel ne na český Netflix, ale v řadě zemí ho díky tomu viděli poprvé. A nabral najednou ohromnou popularitu, kterou na původní NBC nikdy nemohl získat. A Netflix už párkrát resuscitoval zdánlivě mrtvé projekty, takže představa další série Hannibala není tak šílená, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Na promotour pro nové sci-fi Chaos Walking, ve kterém Mikkelsen hraje společně s nejnovější Star Wars hvězdou Daisy Ridley a Tomem “Spider-manem” Hollandem, se představitel Hannibala přiznal, že by se rád do role vrátil, kdyby tvůrci seriálu obdrželi práva na Mlčení jehňátek. “Je to nejslavnější část série a my bychom ji strašně rádi zpracovali,” řekl herec s tím, že to není žádné tajemství. Taky ale dodal, že se jim doposud práva na Jehňátka získat nepodařilo.

Ve třetí sérii už si ale trochu na nejslavnější román Thomase Harrise a nejlepší Hopkinsův hannibalovský film trochu nahráli, protože představili postavu hlavní protagonistky, mladé agentky FBI Clarice Sterling. “Trochu bychom tím příběhem zamávali, udělali pár šíleností,” dodal Mikkelsen. “Dali bychom pár postav do jedné a naopak, možná prohodili gender postav.”

Dánský herec je evidentně připravený, nám tedy zbývá jen se modlit, aby Bryan Fuller, showrunner Hannibala, získal práva. Protože už je to pár let, co se Hanniba někde objevil naposled.

Podobné články

Doporučujeme

Další články