Madame Julianne Moore, hezoun Billy Crudup a další 3 hvězdní hosté, které můžete letos stalkovat na festivalu v Karlových Varech – G.cz
Vyhledávání

Madame Julianne Moore, hezoun Billy Crudup a další 3 hvězdní hosté, které můžete letos stalkovat na festivalu v Karlových Varech

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Brzy to vypukne! Od 28. června do 6. července budou Karlovy Vary patřit fanouškům filmu. Ale to není všechno. V ulicích lázeňského města, v kinosálech, kavárnách či barech budou moci návštěvníci 54. ročníku Mezinárodního filmového festivalu natrefit na celou řadu všeobecně známých i méně známých osobností. Pokud se letos do míst festivalového dění chystáte, prozradíme vám, koho tam kromě Jiřího Bartošky můžete potkat.

Václav Roman
Václav Roman 20.6.2019, 11:31

1. Julianne Moore

Loňský ročník tuzemského nejznámějšího filmového festivalu podle organizátorů navštívilo přes čtyři stovky filmových tvůrců. Platí, že čím více známých tváří, tím větší prestiž a tím více natěšených fanoušků. Nezáleží však jen na počtu zkušených filmařů, ale i na tom, aby se podařilo sehnat nějakou tu opravdovou hvězdu. Letos bude zcela jistě hlavním hostem americká oscarová herečka Julianne Moore, která ve Varech představí společně se svým manželem, režisérem Bartem Freundlichem, drama After the Wedding (Po svatbě), což je jejich nejnovější společný snímek.

Moore je vskutku výtečná herečka. Před kamerou stála poprvé v polovině 80. let. Její kariéra filmové herečky se vyvíjí tím nejsprávnějším směrem. Hrála například Sáru Harding ve Ztraceném světě: Jurský park od Stevena Spielberga, objevila se také ve snímku bratří Coenů Big Lebovski. Kromě toho byla už celkem 5x nominována na Oscara: poprvé za drama Hříšné noci (1997), které nabízí pohled do zá do zákulisí kalifornského pornoprůmyslu. Další oscarová nominace následovala v roce 2000 za roli ve filmu Hranice lásky. V roce 2003 bylo nominována dokonce dvakrát – jako hlavní herečka ve filmu Daleko do nebe a jako vedlejší herečka ve filmu Hodiny. Oskara se (zatím) poprvé dočkala v roce 2015 za ztvárnění role ve filmu Pořád jsem to já.

2. Casey Affleck

Ještě větší úspěch, než sehnat velkou hvězdu, nastane, když se daná osobnost ráda vrátí na některý z následujících ročníků. To je případ amerického oscarového herce (a už také režiséra) Caseyho Afflecka, který se do víru Varů vrací po dvou letech. V roce 2017, kdy zde platil za hlavní hvězdu, převzal Cenu prezidenta Mezinárodního filmového festivalu za roli ve velmi zdařilém dramatu Kennetha Lonergana Místo u moře. Za tento film má mladší ze dvou slavných bratrů Afflecků také Oscara, Zlatý glóbus, cenu BAFTA a kdo ví, co ještě. Letos představí svůj nejnovější snímek Světlo mého života (Light of My Life), ve kterém nejenže hraje hlavní roli, ale zároveň jej podle vlastního scénáře zrežíroval.

3. Patricia Clarkson

Velmi významným hostem 54. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary bude americká herečka Patricia Clarkson, kterou jste mohli vidět třeba ve filmu Zelená míle, kde hrála nemocnou manželku ředitele věznice. Znát ji můžete také jako tetu Sáru ze seriálu Odpočívej v pokoji. Za roli ve filmu Večeře s April se v roce 2004 dočkala nominace na Oscara i Zlatého glóbu. Tato rodačka z New Orleans zazářila také v seriálu HBO Ostré předměty, za který letos získala Zlatý glóbus.

Patricia Clarkson převezme v rámci slavnostního zakončení 54. MFF Karlovy Vary Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Kromě toho uvede film Řidičský průkaz od režisérky Isabel Coixet.

4. Billy Crudup

Slavnostního zahájení festivalu se letos zúčastní americký herec Billy Crudup, který byl za své divadelní role už celkem čtyřikrát nominován na prestižní cenu Tony, v roce 2007 pak dokonce jednu z těchto nominací proměnil v zisk ocenění. Ve Varech společně s herečkou Julianne Moore a režisérem Bartem Freundlichem uvede film Po svatbě (After the Wedding). S touto dvojicí se setkal poprvé v roce 2001 u filmu Světoběžník (World Traveler), později pak spolu ještě všichni tři několikrát spolupracovali. Billy Crudup nepatří mezi nejslavnější filmové herci, ale talent má obrovský a dokáže zaujmout i v té nejmenší roli.

5. Bart Freundlich

A nebude chybět ani už dvakrát zmíněný americký režisér Bart Freundlich, životní partner (a od roku 2003 manžel) oscarové herečky Julianne Moore, se kterou spolupracoval na velkém počtu filmů (Otisky prstů, Světoběžník, Nevěřte mužům). Jejich poslední spoluprací je rodinné drama Po svatbě, které ve Varech společně představí. Freundlich režíroval také několik dílů kultovního seriálu Californication nebo fantasy série Believe.

Karlovarský festival uvede digitálně restaurovaného Spalovače mrtvol.

Podobné články

Doporučujeme

Další články