fb pixel Lovci duchů Ed a Lorraine Warrenovi existovali, lovení duchové ale ne – G.cz
Vyhledávání

Lovci duchů Ed a Lorraine Warrenovi existovali, lovení duchové ale ne

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Znáte film V zajetí démonů 2? Je to součást povedené hororové série, do které se počítá i nejstrašidelnější panenka vůbec, Annabelle, nebo napůl paranormální a napůl gotická Sestra. Protagonisty série jsou Ed a Lorraine Warrenovi, paranormální vyšetřovatelé. A právě na ty se dneska koukneme.

Jan Studnička
Jan Studnička 26.9.2020, 22:15

Wan-wan situace!

Za prvními dvěma filmy série Conjuring, v české distribuci známé jako V zajetí démonů, stojí James Wan, takový malý zázrak moderní kinematografie. Do Hollywoodu vstoupil v podstatě jako debutant s fenomenálním SAW, které spustilo veleúspěšnou krvavou sérii. Kromě hororů ale Wan natočil třeba Rychle a zběsile 7, byl to tedy on, kdo se mistrovsky vypořádal se ztrátou Paula Walkera… a naposledy třeba natočil podivně skvělého Aquamana.

Asi tedy chápete, že jsou oba filmy super. Vedle série Insidious (na které ostatně taky dělal James Wan) jsou pravděpodobně to nejlepší, co v oblasti hollywoodského konzumního hororu za dlouhá léta vzniklo. Ale kromě skvěle vystavěného scénáře a suverénní režie pomáhají filmům ještě dvě věci. Zaprvé takové to INSPIROVÁNO SKUTEČNÝMI UDÁLOSTMI a zadruhé protagonisté. Ed a Lorraine Warrenovi, paranormální vyšetřovatelé. Patrick Wilson a Vera Farmiga jim dávají atraktivní look, ale hlavně – James Wan jim dává za pravdu.

Ve skutečnosti je celá historie manželů Warrenových trochu komplikovanější.

Ed a Lorraine

To jsme možná trochu přehnali, historie Warrenových není ani tak komplikovaná jako spíš naprosto vylhaná. Lorraine údajně byla médium, její manžel Ed zase démonolog. Ne, že by na to měl papír nebo něco. Prostě se rozhodl.

V roce 1952 spolu manželé založili New England Society for Psychic Research, nejstarší organizaci na lov duchů v Nové Anglii. A od té doby už se živili jenom tímhle. Za svůj život prošetřili přes deset tisíc paranormálních jevů, úkazů a případů. Do povědomí lidí se ale zapsali až v polovině sedmdesátých let, kdy se významně podíleli na celé té maškarádě kolem amityvilleských vražd a následných paranormálních úkazů v baráku.

Pokud chcete vědět o Amityville víc, klikněte si na odkaz výš, máme o celé kauze poměrně obšírný článek. Pro účely tohohle textu vám postačí vědět jenom to, že existuje svědek, který přiznal, že si všechny ty nadpřirozené jevy společně s Warrenovými vymyslel nad několika flaškami červeného.

A podobně je to se všemi jejich slavnými kauzami. Prokletá panenka Annabelle, vražda Alana Bona, případ manželů Smurlových, kteří údajně žili patnáct let s démonem v jedné domácnosti, a v neposlední řadě poltergeist v Enfieldu, kolem něhož se točí V zajetí démonů 2.

Jak už jsme si vysvětlili, je to zatraceně dobrý film. A v neposlední řadě, my tady v redakci máme k Warrenovým ohromný respekt. V podstatě napsali hromadu skvělých paranormálních thrillerů a nikdy po nikom za své služby nechtěli žádné peníze. Naopak většina jimi vyšetřovaných osob se nakonec na zájmu médií slušně napakovala. No a v neposlední řadě by bez nich byl zeitgeist mnohem chudší.

Takže klobouček, Ede a Lorraine. Nechť je vám země lehká.

Podobné články

Doporučujeme

Další články