fb pixel Litecoin pod drobnohledem: Opravdu pozoruhodná kryptoměna – G.cz
Vyhledávání

Litecoin pod drobnohledem: Opravdu pozoruhodná kryptoměna

Zdroj: Lukasz Stefanski / Shutterstock.com

Uvažujete o investování do kryptoměn? Pokud ano, rozhodně se vyplatí zjistit si podrobnější informace. Mezi virtuální měny určitě nepatří pouze nejznámější Bitcoin. Volit je možné mezi spoustou jiných. Zajímavou volbou je bezesporu také Litecoin. V celosvětovém žebříčku je aktuálně tato kryptoměna na čtvrté pozici. Proto se zaměříme na princip jejího fungování, na nákup a některé další důležité aspekty.

Komerční článek
Komerční článek 23.6.2020, 14:49

Co je vlastně Litecoin?

Virtuální měna, která vznikla už v roce 2011. Na jejím vzniku se podílel bývalý zaměstnanec Googlu Google Charlie Lee mající známou přezdívku satoshilite. Litecoin se vyznačuje především tím, že jako první začal při těžbě využívat algoritmu Srypt. Litecoin je samozřejmě decentralizovanou měnou, nelze jej tedy padělat a kontrolovat regulačními subjekty. Všechny platby prostřednictvím této kryptoměny jsou uživateli navzájem sdílené. Může za to technologie blockchain. Celý systém se aktualizuje každých 150 vteřin.

Vývoj Litecoinu

Zajímavým bodem ve vývoji Litecoinu se stal rok 2013, když začala tato kryptoměna vcelku rychle stoupat na ceně. Z jednoho dolaru cena vzrostla až na 50 amerických dolarů. Potíže nastaly v roce 2014, když zkrachovala jedna z nejznámějších. Také největších burz Mt. Gox. Jinak také srazilo cenu Litecoinu prohlášení zakladatele Charlieho Lee o tom, že na kryptoměně je třeba ještě pracovat. Tehdy se dokonce obchodoval Litecoin za 1,3 dolaru. Restart Litecoinu přišel v roce 2017. V minulém roce činila cena Litecoinu 104 dolarů. Zajímavé informace o vývoji ceny jsou na https://www.moneyo.cz/litecoin-kurz.

Malé srovnání s Bitcoinem

V mnohém se obě kryptoměny podobají, nicméně Litecoin se těží mnohem rychleji. Rozdílný je i těžební mechanismus, Bitocin využívá SHA-256 a Litecoin zmiňovaný Srypt. Koupit a prodat tuto kryptoměnu lze u mnohých brokerů, jako jsou třeba Etoro, Coinbase a jiní. Více nejen o investicích najdete na Moneyo.cz.

Podobné články

Doporučujeme

Další články