fb pixel Lesní vrah málem milionářem. Řezník Kalivoda se nikdy nesmál a nakonec se podřezal – G.cz
Vyhledávání

Lesní vrah málem milionářem. Řezník Kalivoda se nikdy nesmál a nakonec se podřezal

Zdroj: Profimedia.cz

Vzpomínáte si na jeden z nejděsivějších dílů známé televizní soutěže Chcete být milionářem? Ne, nemyslíme tím výkony Martina Preisse, který nahradil tehdy již těžce nemocného Vladimíra Čecha, ale Viktora Kalivodu známějšího pod přezdívkou lesní vrah. Dva roky po angažmá ve známé soutěži totiž zavraždil tři náhodné lidi. Kromě nadprůměrné inteligence postrádal smysl pro humor a měl v plánu zabít desítky lidí bez jasného motivu. Zde je 6 zajímavostí o „lesním vrahovi“ Viktoru Kalivodovi.

Martin Miko
Martin Miko 4.2.2019, 15:00

1. Pocházel ze vzdělané rodiny

Jeho matka pracovala jako praktická lékařka a jeho otec dokonce v Bruselu v sekretariátu ve vedení NATO. Není divu, že od svých rodičů dostal jako první ve třídě osobní počítač. On sám jako student však patřil k průměru. Ve svém volném čase se věnoval četbě detektivek.

2. Od mládí byl vnímán jako uzavřený génius

Při studiu gymnázia ve Slaném prý vynikal v matematice a fyzice a jeho IQ dosahovalo až do výše 130 bodů. Dle slov jeho spolužáků se však jednalo o tichého a uzavřeného samotáře. Ve vězení o něm psychologové prohlásili, že svůj potenciál využívá v minimální míře, jelikož mu chyběla empatie a přizpůsobivost ve společnosti. To byl možná důvod, proč se mu nepodařilo dostudovat žádnou vysokou školu. V době vražd u sebe však nosil knihu Poslední hrdina od Terryho Pratchetta.

3. Celkem zastřelil „jen“ tři lidi

Pár dní po svých 28. narozeninách se rozhodl, že se začne věnovat vraždám. Nejprve v říjnu 2005 zastřelil v lese u Nedvědic postarší manželský pár výstřely do hrudi a hlavy. O pár dní později zastřelil muže u obce Malíkovce, který šel na procházku se psem.

4. U soudu se přiznal k plánovaným vraždám

Během soudního procesu, který započal v roce 2006, se přiznal, že měl v plánu střílet i v pražském metru na trase C, kam si prý i několikrát s sebou vzal svůj Glock 34. Ke střelbě však odvahu neměl, ale pistoli měl několikrát venku schovanou za novinami.

5. Vyhrál ve vědomostní soutěži na Nově

Když bylo Kalivodovi zhruba 26 let, tak se přihlásil do vědomostní soutěže Chcete být milionářem?, kde se mu podařilo vyhrát částku 320 000 korun českých. Ani po výhře této částky se v něm neprojevily žádné emoce.

6. Čtyři roky po odsouzení spáchal sebevraždu

Když byl Viktor Kalivoda v dubnu roku 2006 odsouzen na doživotí za chladnokrevnou vraždu tří náhodných kolemjdoucích, neprojevil nad rozsudkem žádnou lítost. Ve svých dopisech z vězení se nakonec přiznal, že se nechal inspirovat Olgou Hepnarovou. Po 4 letech ve vězení se rozhodl spáchat sebevraždu tím, že si podřezal žíly.

A zde je 5 tipů, jak se stát novinářem v Sudetech.

Podobné články

Doporučujeme

Další články