5 tipů a triků, jak se stát severočeským novinářem, a 20 inspirativních titulků, na které narazíte pouze v Sudetech – G.cz
Vyhledávání

5 tipů a triků, jak se stát severočeským novinářem, a 20 inspirativních titulků, na které narazíte pouze v Sudetech

+ DALŠÍCH 16 FOTEK + DALŠÍCH 17 FOTEK

Být redaktorem v českém pohraničí a obzvláště v severozápadních Čechách je poměrně unikátní povolání, které vyžaduje, abyste neobvyklé události vnímali jako běžnou denní součást vašich životů. V Sudetech se totiž dějí věci, které se jinde v republice nedějí. Tyto paranormální jevy jsou zachycovány nejčastěji v Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě, Chomutově a Litvínově, proto by bylo správné, kdybychom si definovali, co nesmí chybět v každém severočeském zpravodajství.

Martin Miko
Martin Miko 27.6.2018, 08:00

1. „Jestli na vašeho souseda pískají pochybní lidé pod oknem, tak je dealer.“

Každodenním chlebem sudetského redaktora je, abyste psali o dopadených dealerech, kteří měli pěstírnu v kočárkárně nebo protiatomovém krytu. Mnohem větší čtennost získáte, když popíšete způsob, jak poznáte, že váš soused vaří pervitin. Titulek typu „Když někdo ve vašem sousedství vaří perník, ucítíte na chodbě brom“ má v sobě výchovný prvek.

2. Zábavná alkoholová příhoda

Alkohol je metla lidstva a novinové titulky ze severu Čech a Moravy to vždy potvrdí. Představte si, že otevřete noviny, kde na vás vykoukne titulek typu: „Výtržník pokálel v baru záda sedmnáctileté dívce, hrozí mu dva roky“ nebo „Muž v Teplicích skočil šipku do kanálu. Viděl tam zlatý řetízek“, tak ihned víte, odkud vítr vane.

3. Pedofilní choutky hodných dědů a strejdů

Nejhorší je, když nutíte své dítě, aby od dětství navštěvovalo skautský oddíl, a pak si v ústeckých novinách přečtete, že skautští vedoucí několik let v kuse zneužívali desítky chlapců a dívek ve věku od 12 do 16 let. Jindy se zas dozvíte, že se nevyplácí dávat vnoučata ani k dědovi na hlídání, jelikož se může stát, že jim bude pouštět porno a pak v jejich přítomnosti masturbovat. Bez těchto článků se však žádný sudetský tisk neobejde.

4. Stalking a úchylky jdou vždycky na dračku

Nejoblíbenější a nejčtenější historkou v Mostě je příběh o matce s dcerou, které pronásledovaly přes deset let jednoho chlapce, který se mladší z nich zastal kdysi na maturitním plese. Od té doby měl obě z nich za zády a sledovali ho pořád a všude. Lidé si po dobu několika let mohli pravidelně číst články o několikaletém stalkingu, který zahrnoval i zákaz přiblížení se k muži na méně než sto metrů, což bylo samozřejmě pravidelně porušováno.

5. Bezdomovecké a zlodějské etudy

Každého v Sudetech zajímá, co neobvyklého kdejaký Rom nebo drogově závislý jedinec zvládl ukrást. Výjimkou není lešení, nádrž z toi toiky, pneumatiky z jedoucího automobilu nebo deset lahví rumu, které si kdosi schoval pod kabát v supermarketu. Výjimkou nejsou ani příběhy zlodějů, kteří pobíhají po městě v maskách superhrdinů nebo v kostýmu gorily.

A zde je 6 zásadních věcí, které vás naučí život v Sudetech.

Podobné články

Doporučujeme

Další články