fb pixel Legendární Kool & The Gang míří do Prahy: 6 zásadních hitů, které vám zaručeně zvednou náladu – G.cz
Vyhledávání

Legendární Kool & The Gang míří do Prahy: 6 zásadních hitů, které vám zaručeně zvednou náladu

Kool & The Gang přijedou 26. června 2019 do Prahy. + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Legendární funková kapela Kool & The Gang dnes v pražském Fóru Karlín ukáže, zač je toho funky! Pokud se tam chystáte, nalaďte se 6 jejich zásadními hity, které vás zaručeně roztančí i ve frontě na úřadě nebo při pohřbu vaší kočky.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 26.6.2019, 14:46

1. Kool & The Gang - Celebration

Hit Celebration z roku 1980 vyšel na desce Celebrate! a ve své době se jednalo o píseň, která se umisťovala na prvních místech ve všech hitparádách světa.

2. Kool & The Gang - Get Down On It

Píseň Get Down On It vyšla v roce 1981 na albu Something Special a v hitparádách se samozřejmě dostávala na přední pozice. Díky chytlavé melodii a neopakovatelným hudebním prvkům vznikla v následujících letech spousta remixů a coververzí od světoznámých jmen napříč žánry.

3. Kool & The Gang - Fresh

Fresh vyšla na desce Emergency z roku 1984 a známá se stala i díky seriálu General hospital, kde zazněla v 5733. epizodě. V roce 1986 dokonce zazněla i v tchaj-wanském filmu Teroristé, což samozřejmě není podstatné, ale mohlo by být.

4. Kool & The Gang - Hollywood Swinging

Tato píseň sice vyšla už v roce 1974 na desce Wild and Peaceful, ale současná generace je s Hollywood swinging obeznámena díky videohře GTA: San Andreas. V roce 1997 tento hit přezpívali Jamiroquai.

5. Kool & The Gang - Jungle Boogie

V polovině 70. let byla tato píseň velice populární v nočních klubech a na diskotékách. Později tuto notoricky chytlavou melodii „vykradli“ interpreti jako Madonna, Beastie Boys nebo TLC. V roce 1994 Jungle Boogie zazněla ve filmu Pulp Fiction od Quentina Tarantina.

6. Kool & The Gang - Cherish

Funky ploužák Cherish vyšel na desce Emergency jako třetí vydaný singl z desky. Písnička se stala extrémně populární jakožto svatební píseň. A samozřejmě zazněla v mnoha filmech.

A zde je 8 zajímavostí o české kapele Lucie, která umí rovněž vyprodávat stadiony.

Podobné články

Doporučujeme

Další články