Kvůli královské svatbě se zapomnělo na svatbu prezidentskou! Zeman vdával Kate, kytici chytil Ovčáček

Celý svět řeší sobotní svatbu zkroceného prince Harryho a jeho krásné snoubenky, teď už exherečky Meghan Markle. Pro samé nadšení ze svatby britské šlechty jako by Češi zapomněli na to, že se jim vdává jejich vlastní "královská dcerunka". Je to tak, prezidentský pár v pátek kolem oběda v tichosti oženil svou drahou Kate, a to přímo na Pražském hradě. I když šlo o tajnou akci, redakci G.cz se ale slavnostní událost přeci jen podařilo uzřít, a tak vám nyní přinášíme exkluzivní reportáž.

Zemanovic veselka

Od skandálu s řáděním na swingers party se česká první dcera Kate Zemanová tak trochu schovává. Odjela studovat do Anglie, tam ale, zdá se, našla své štěstí. Trochu zhubla, občas už se dokáže celkem slušně obléct a po vzoru Meghan Markle si tam našla perspektivního britského gentlemana. Kate naštěstí nepotřebuje přímo prince, neb ona sama takovou naší malou českou princezničkou je, každopádně je to mezi mladými zamilovanými tak vážné, že se rozhodli vzít.

Pečlivě utajovaný obřad se odehrál v pátek v čase oběda přímo na Pražském hradě, a to v katedrále sv. Víta. Kate, která v zahraničí přičichla k trendu genderové rovnoprávnosti, oblékla světle šedivý kalhotový kostým, pod nějž si vzala nedbale elegantní růžové tričko s nápisem "DADDY´S GIRL". Ženich měl na sobě stejný úbor.

Svatebčané, kteří se skládali jen z nejbližších přívrženců Miloše Zemana, se téměř ztráceli v davu turistů, což bylo částečně způsobeno tím, že skoro polovina z nich pochází z Číny. Návštěvníci gotického svatostánku nechávali ceremoniál poklidně plynout, jen sem tam si šťastnou rodinu někdo vyfotil, neboť se lidé z valné části domnívali, že šlo o nahranou scénku pro jejich pobavení.

Jakmile si mladý pár řekl své ano, přesunula se skupina na nádvoří kvůli společné fotografii. Po chvíli snahy o decentní snímek byl protokolář Vladimír Kruliš požádán, aby ustoupil, kazil totiž výsledný obrázek hysterickým pláčem a zarudlýma očima. Využili jsme tedy příležitosti a zeptali se ho, co se stalo. "Když já mám tu Káťu pořád tak rád, mohl jsem Mílovi říkat táto. Ach jo," zafňukal a utekl někam úplně pryč. Po něm fotografovi práci začala znepříjemňovat hysterická Alex Mynářová, která neustále skákala před nevěstu a vykřikovala cosi o tom, že to je její tatínek a její svatba. Někdejší moderátorka byla kvůli tomu ochrankou chycena za výstřih a vyvedena z prostor Hradu.

Když se fotografování konečně zdařilo, následoval hod kyticí. Mezi několika málo vdavekchtivými dívkami se pro květinový úlovek tvrdě probojoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, který v momentě, kdy okrasné býlí lapil, významně mrkl směrem ke svému zaměstnavateli. Ten mu láskyplný pohled oplatil, vzápětí se ovšem ukázalo, že to nepatřilo Ovčáčkovi, nýbrž přenosné židličce, kterou si za jeho zády rozložil znavený německý turista, a po níž znavená hlava státu silně zatoužila.

Dalším bodem programu byla soukromá hostina, které už se naše redakce bohužel nemohla účastnit. Podle našeho zdroje se podávala ovarová polévka, bůčkové jednohubky s křenem, mix svíčkové a guláše s variací čtyř druhů knedlíků a na závěr speciální řepková zmrzlina, dárek od Andreje Babiše, který na svatbu nebyl pozván z neznámých důvodů.

O komentář k tomu, zda akce probíhala řádně dle protokolu, jsem žádali Jindřicha Forejta, ten bohužel od jisté doby nemá s Pražským hradem a prezidentskou rodinou ty nejlepší vztahy, a tak nám jen řekl tolik, že barvou nevěstiných šatů i celého ceremoniálu měla dle zvyklostí být sněhově bílá.

A tady čtěte 10 důvodů, proč by byl kapustňák lepší prezident než Miloš Zeman.


Komentáře

Doporučeno pro vás