fb pixel Květnové novinky na Netflixu: Čeká nás seriál z poválečného Hollywoodu i Návrat do budoucnosti – G.cz
Vyhledávání

Květnové novinky na Netflixu: Čeká nás seriál z poválečného Hollywoodu i Návrat do budoucnosti

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Je tu květen a s ním i rozvolňování ochranných opatření. Řada z nás se pomalu chystá na návrat do práce a normálního života, což znamená jisté změny, ale ne konec civění na Netflix. Jistě, místo 8 hodin přes den u něj teď opět budeme trávit 8 hodin v noci, kdy se místo spánku zasekneme na novém seriálu, ale základ zůstává. A tak si pojďme shrnout, jaké novinky pro nás streamingová služba na následující měsíc přichystala.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 1.5.2020, 16:00

Zlatá éra Hollywoodu

Doba izolace se pomalu chýlí ke konci. Asi není třeba říkat, že opatrnost (a roušky, sakra, noste je!) je pořád velmi na místě, ale řada z nás už je pomalu, ovšem jistě povolávána zpět do kanceláří, ateliérů a dalších pracovních zázemí. A pro řadu z nás to tedy znamená, že u Netflixu budou opět trávit cenné noční hodiny určené ke spánku, ne celé dny. Přesto ale streamingovou službu ani po karanténě neopustíme, to je jasné. A tak jsme se podívali, co nám v květnu, měsíci zamilovaných, hodlá nabídnout za novinky.

Datum uvedení se v české lokalizaci služby může mírně lišit od oficiálního seznamu novinek, který se odvíjí od původní americké verze Netflixu, i na tom našem ale hned 1. května uvádí jako datum premiéry pilotního dílu nového seriálu Hollywood, která nás velmi zaujala. Příběh party snílků - gaye, černého scenáristy a černé herečky - kteří touží prorazit v poválečné "továrně na sny", vypadá více než zajímavě.

Vizuálně vymazlená dobovka láká především jménem režiséra - tenhle počin má na kontě tvůrce populárního American Horror Story Ryan Murphy, takže jsme opravdu zvědaví, co nám v Hollywoodu předvede. Vídíme to tak, že to buď bude velké překvapení, anebo klišovitá, současné hyperkorektnosti poplatná agitka ve stylu "podívejte se, jak to tehdy bylo hrozné - dejme si pozor, aby se to nevrátilo!". Podívejte se na trailer a sami se rozhodněte, co se vám zdá pravděpodobnější:

Kromě Hollywoodu nás čeká ještě nový komediální seriál rovněž z produkce Netflixu - Jednotky vesmírného nasazení. Scenárista Greg Daniels a komik Steve Carell, který se tu ujal jak tvůrčí pozice, tak hlavní role, přicházejí s komediálním seriálem o lidech, kteří mají za úkol vytvořit novou složku amerických ozbrojených sil s názvem Vesmírné jednotky.

Kromě seriálů Netflix přinese i několik vlastních filmů. Výběr novinek najdete v galerii:

Streamingová služba sice točí o sto šest, ale bez bohaté databáze starších kousků z cizí produkce by to nebylo to pravé. A tak Netflix přinese i několik klasik, které rozhodně stojí za vidění, i kdyby už třeba dvacáté. V květnu se můžeme těšit na legendární sci-fi komedie Návrat do budoucnosti I i II, naše osobní guilty pleasure - Patriota s Melem Gibsonem nebo třeba na výborný Distrikt 9, který se odehrává v budoucnosti, v níž na Zemi žijí mimozemšťané jako uprchlíci z vlastní planety a lidem to začíná překážet. Jak vědecko-fantastické, ale jak aktuální, že?

Podobné články

Doporučujeme

Další články