fb pixel Kultura do domu: Načerpejte energii z hudební formace Top Dream Company. Nenechte si ujít další live stream z Rock Café – G.cz
Vyhledávání

Kultura do domu: Načerpejte energii z hudební formace Top Dream Company. Nenechte si ujít další live stream z Rock Café

Zdroj: www.kulturadodomu.cz

Všechny, kteří ohrožují své životy v první linii, aby zachránili druhé, všechny dobrovolníky, kteří šijí roušky či pomáhají jiným způsobem, i všechny ostatní, kteří musí trávit svůj čas doma, dnes v šest večer roztančí, v rámci projektu Kultura do domu, kapela Top Dream Company! A vy můžete být prostřednictvím Géčka u toho.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 18.4.2020, 17:00

Energická formace Top Dream Company vznikla v roce 2004 a pod vedením trumpetisty Petra ”Harmyho” Harmáčka šíří funk a soul po mnoha klubech, festivalech a slavnostech ve střední Evropě. Původně spolu hudebníci z pražské Konzervatoře Jaroslava Ježka začali hrát pro radost písničky americké kapely Tower of Power. Milovali právě její funk, zvláště pak party dechové sekce. Později začali tvořit písně vlastní, vydávat desky a koncertovat. Dnes spolu hrají již 16. rokem a za tuto dobu si již vydobyli silnou pozici na funkové scéně nejen v Česku. Spolupracovala s řadou interpretů z české i mezinárodní scény. Na pódiích se potkala s legendami jako Kool & The Gang, Freak Power, Victor Wooten, Cory Henry a dalšími.

„Tower of Power mají nejlepší dechovou sekci na světě. My si řekli, že uděláme jeden koncert, na kterém zahrajeme jejich písně. Odehráli jsme první, po roce druhý, a potom nám začaly přicházet nabídky na hraní na dalších koncertech a festivalech. Byla to pro nás výzva, ale současně jsme věděli, že nemá smysl hrát na festivalech písničky Tower of Power. A tak jsme začali skládat vlastní, ve stylu funku a soulu,“ řekl v rozhovoru pro Právo jeden ze zakladatelů skupiny, trumpetista a leader kapely Petr Harmáček. V začátcích skupiny byli v sestavě kdysi mimo jiné zpěváci Vojtěch Dyk nebo Ondřej Ruml.

„V našich písních jsou zábava, láska, sex, vztahy, společenské věci i trochu politiky,“ řekl Právu s úsměvem Harmáček. Takže určitě nezapomeňte, že si dnes v 18.00 můžete vážně užít skvělé funky! Stačí podívat se níže a další live stream z pražského Rock Café uslyšíte, uvidíte.

A kapelu i klub můžete podpořit zde: www.kulturadodomu.cz/dream.

Podobné články

Doporučujeme

Další články