Kultovní Quentin Tarantino slaví 56. narozeniny. Tohle je 5 jeho zásadních filmů – G.cz
Vyhledávání

Kultovní Quentin Tarantino slaví 56. narozeniny. Tohle je 5 jeho zásadních filmů

+ DALŠÍCH 13 FOTEK + DALŠÍCH 14 FOTEK

Před šestapadesáti lety přišel na svět jeden z nejkultovnějších, nejoblíbenějších, nejzbožňovanějších a, proč to na rovinu nepřiznat, nejlepších současných filmařů Quentin Tarantino. Jeho rukopis je jedinečný a my ho milujeme. Tohle je 5 jeho nejzásadnějších snímků podle nás. Co myslíte vy?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 27.3.2019, 11:14

1. Gauneři

Film z roku 1992, se kterým Tarantino prorazil. Parta najatých gangsterů má vyloupit klenotnictví, ale akce se nepovede, protože je mezi nimi krysa. Děj se odehrává ve skladu a v napjaté atmosféře. Kdo zradil? Výborná věc, kterou se pak Tarantino pokusil tak trochu zopakovat v Osmi hrozných.

2. Pulp Fiction: Historky z podsvětí

I kdybyste tenhle film neviděli, ty nejzásadnější scény a hlášky stoprocentně znáte, protože se objevily v tolika dalších snímcích a seriálech, že už vlastně zlidověly. Srdcová záležitost, za které startu kariéry vděčí Samuel L. Jackson.

3. Jackie Brown

Fenomenální Pam Grier jako Jackie Brown, letuška, která si přivydělává pašováním peněz pro dealera, a která vymyslí, jak si rychle přijít na milionový balík.

4. Kill Bill

Tarantinovo životní dílo s jeho životní múzou Umou Thurman v hlavní roli pomstychtivé Nevěsty. První díl je boží, druhý o něco méně boží a na třetí se fanoušci třesou už deset let. Vzhledem k tomu, že mezi Tarantinem a Thurman to ale poslední dobou skřípe, je dost možné, že se nikdy nedočkají.

5. Hanebný pancharti

Vítejte ve druhé světové válce podle Quentina Tarantina, milovníka krve, bizáru a béčkových filmů ze 70. let. Plejáda hvězdných tváří a především Chris Waltz, to jsou hlavní klady tohoto snímku.

A tady čtěte o novém Tarantinově filmu s názvem Kill Pill.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu