Kultovní Kmotr slávu nenáviděl, jako dítě upaloval brouky: 10 zajímavostí o herecké legendě Marlonu Brandovi

Po vzoru "sice to není pravda, ale mohla by být"; kdyby nezemřel v 80, bylo by mu 95. Legendární Marlon Brando by 3. dubna oslavil půlkulatiny, a tak jsme se rozhodli si tento velký hollywoodský idol trochu připomenout. I když to byl na první pohled fešák, za neodolatelnou fasádou se skrýval podivný a hodně rozporuplný muž.

Nerudná modla

"Sláva byla a je prokletím mého života a býval bych se bez ní obešel," řekl kdysi Marlon Brando, jedna z největších hereckých hvězd 20. století. Muž, který se do myslí všech filmových fanoušků nesmazatelně zapsal především jako Kmotr Vito Corleone, svou proslulost nenáviděl a ke stáru se možná i záměrně snažil svůj obraz zničit. Na věčnost odešel v 80 letech, tlustý, nemohoucí, opuštěný, rozhádaný se svými údajně sedmi dětmi...

Neslavný konec možná předznamenalo ne zrovna pohodové dětství a dospívání. Narodil se dvěma alkoholikům jako třetí a nechtěné dítě, o které se nikdo moc nestaral. Byl to rváč a chuligán, zároveň ale vyhledával společnost outsiderů a šikanovaných. Ve volných chvílích střílel ptáky a pálil brouky, v dospělosti ale koupil ostrov a přeměnil jej na nedotčenou přírodní rezervaci a zároveň platil za jednoho z největších politických a lidskoprávních aktivistů mezi americými celebritami.

Tenhle pán byl prostě zvláštní. Vybrali jsme deset zajímavostí z jeho života, které nás nejvíce zaujaly. Tohle byste o Marlonu Brandovi měli vědět:

A tady 15 zajímavostí o nejlepší komedii všech dob - Někdo to rád horké.


Komentáře

Doporučeno pro vás