Kryptou Zimohradu se plíží mráz: zbrusu nový teaser, datum premiéry a dalších 5 věcí, co víme o 8. sérii Hry o trůny

To, na co čekají miliony seriálových fanoušků po celém světě, se konečně blíží, pro ústřední hrdiny to ale moc příjemné asi nebude. Tvůrci superpopulární Hry o trůny pustili do světa první pořádnou upoutávku a spolu s ní prozradili také datum premiéry první epizody závěrečné série. Co od finiše celosvětového televizního fenoménu můžeme čekat?

1. Bude zima, bude mráz

HBO nás dlouho napínala, ale teď je to konečně tady - konečně pustila do světa první pořádný teaser k závěrečné sérii Hry o trůny, ve kterém vidíme i některé z hlavních hrdinů. Zároveň se z upoutávky dozvíme, kdy bude mít premiéru první epizoda 8. a poslední řady seriálu - jak souboj o Železný trůn dopadne se dozvíme 14. dubna 2019.

2. 55 dní dlouhá noc

Asistent režisérů seriálu Jonathan Quinlan se před časem na Instagramu prořekl, když prozradil, že štáb celých 55 dní (11 týdnů) natáčel bojovou scénu pro jednu z chystaných epizod. Vyrobit ty největší bitvy v dosavadních sériích pro srovnání trvalo asi polovinu času. Fotografie s poděkováním všem, kteří tak dlouhou práci vydrželi, sice Quinlan ze sociální sítě hned smazal, ale fanouškům to neuniklo. Zjevně nás čeká něco vážně epického.

3. Dračí apokalypsa

Na Twitteru se objevilo video hořícího Zimohradu – přesněji řečeno kulis Starkovic rodového sídla. Dá se předpokládat, že původcem obřího požáru je jeden z draků, kteří se v seriálu vyskytují. Kromě hradu na severu lehce dračím popelem ale zřejmě i Královo přístaviště. Zatímco se scény z hlavního města zatím vždy natáčely v reálných městech, například v Dubrovníku, pro práci na 8. sérii fiktivní metropole vyrostla ve studiu. Tam byla také k vidění velká protidračí kuše, již už fanoušci sv seriálu viděli. Je tedy pravděpodobné, že létající potvory na Královo přístaviště zaútočí.

4. Záhadné těhotenství

Podle webu TVLine nás v 8. a poslední sérii seriálu čeká velký zvrat týkající se těhotenství některé z hlavních postav. Zatím víme, že těhotná je (údajně) Cersei Lannister, 7. sezóna ale končila mimo jiné společnou incestní nocí Jona Sněha a Daenerys. Splodí tito dva následníka trůnu?

5. Kdo přežil a kdo skončí?

Při útoku bílé armády na Zeď fanoušky zrzavého divokého Tormunda pěkně zamrazilo. Podle všeho totiž tahle oblíbená postava zemřela. Zdá se ale podivné, že by zrovna v seriálu, kde se na umírání tolik dbá, jeden z hlavních charakterů jen tak skonal, dle fanoušků se tedy s tímhle chlapíkem ještě setkáme. Koho už asi ale vážně neuvidíme, to jsou statečná Meera Reed a naopak pěkně zbabělý Edmure Tully. Jejich představitelé, Ellie Kendrick a Tobias Menzies, se natáčení neúčastní.

6. Nové přírůtsky v armádě mrtvých

Král noci má oproti živým obyvatelům Sedmi království velkou výhodu. Vojáky si umí vyrábět z mrtvol, a to je dost průšvih. Navíc se mu podařilo získat jednoho z Daenerysiných draků, Viseriona, a vyvozeno na základě tajných fotek zvědavých fanoušků očumujících na natáčení dostane i část jejích dothrackých bojovníků. Herci v typických outfitech kočovného národa byli na place viděni na koních, před zeleným plátnem a v zelených oblecích, což znamaná, že se podoba jejich těl a tváří bude počítačově upravovat – zřejmě právě do podoby nemrtvých žoldáků.

A tady 8 dublérů herců ze seriálu Hra o trůny.


Komentáře

Doporučeno pro vás