fb pixel Krobot vás vezme do Díry u Hanušovic: Herci se museli naučit nářečí aneb další zajímavosti o jeho režijním debutu – G.cz
Vyhledávání

Krobot vás vezme do Díry u Hanušovic: Herci se museli naučit nářečí aneb další zajímavosti o jeho režijním debutu

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Herci Dejvického divadla jsou většinou zárukou výborného zážitku a načernalá komedie Díra u Hanušovic není výjimkou. Film dnes najdete v programu ČT1 od 20:00. Jako by Česká televize chtěla nalákat na seriál Zkáza Dejvického divadla, který se na obrazovkách objeví už za dva týdny.

Václav Roman
Václav Roman 19.2.2019, 14:35

Jak se žije na vesnici?

Díra u Hanušovic se natáčela v Jeseníkách, nedaleko od Šumperka, kde se narodil protřelý divadelní režisér a herec Miroslav Krobot, který si jednou usmyslil, že natočí film. Ano, Díra u Hanušovic je jeho filmovou prvotinou, ve které vsadil především na herce Dejvického divadla, kde v té době zastával pozici uměleckého šéfa.

K tomuto filmu napsal také spolu s Lubomírem Smékalem scénář. Snímek měl světovou premiéru na festivalu v Karlových Varech, kde sklidil vesměs kladné reakce.

Dokonce se dostal mezi trojici filmů, mezi kterými se Česká filmová a televizní akademie rozhodovala, který pošle do zápolení o Oscara. Krobotův debut nakonec šanci bojovat o zlatou sošku nedostal, za to se mu dařilo při předávání cen Český lev 2014. Díra u Hanušovic měla celkem 13 nominací. Více měl jen film Fair Play režisérky Andrey Sedláčkové, který byl nominován hned v 15 kategoriích.

Kolik cen Díra u Hanušovic nakonec získala a mnoho dalších zajímavostí najdete v následující galerii:

A zde se můžete podívat na 10 zajímavostí o jiné černé komedii: Filmu Jedna ruka netleská se přezdívalo Samotáři II a na scénáři se podíleli i Trojan s Macháčkem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články