fb pixel Černé komedii Jedna ruka netleská se přezdívalo Samotáři II: Na scénáři se podíleli i Trojan s Macháčkem – G.cz
Vyhledávání

Černé komedii Jedna ruka netleská se přezdívalo Samotáři II: Na scénáři se podíleli i Trojan s Macháčkem

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Film Jedna ruka netleská režiséra Davida Ondříčka přivítal svého půlmiliontého diváka při projekci na festivalu v Karlových Varech v roce 2004. Snímek, o který byl svého času mimořádný zájem, si můžete pustit dnes večer od 20:00 na ČT 1.

Václav Roman
Václav Roman 12.2.2019, 15:46

Název vychází z perského přísloví

V tomto Ondříčkově filmu z roku 2003 nehledejte přímočarý příběh, do popředí vystupují bizarní osudy jednotlivých hrdinů.

Ve filmu excelují herci Dejvického divadla, především pak Ivan Trojan, který si dokonce v jedné scéně střihl Adolfa Hitlera. Herců z Dejvického divadla zde uvidíte hned sedm, byť někteří na této scéně jen hostovali. Kromě Trojana můžete obdivovat Martina Myšičku či Davida Novotného.

I další herecké obsazení je hvězdné. Například se zde skvěle blýskne Jan Tříska, jehož Shakespearovskou scénu napsal Ivan Trojan. Se scénářem pomáhal Ondříčkovi také herec Jiří Macháček.

David Ondříček, syn kameramana světového formátu Miroslava Ondříčka, natočil už předtím dva jiné úspěšné celovečerní filmy Samotáři a Šeptej. Kvůli tomu, že se u filmu sešli stejní autoři, se mu také přezdívalo Samotáři II.

V následující galerii si přečtěte další zajímavosti o filmu Jedna ruka netleská:

A zde si můžete připomenout nejšílenější hlášky z šestého dílu seriálu Most!, které vás přestěhují do Chomutova.

Podobné články

Doporučujeme

Další články