Král oplodňováků Barry White: Soulový bůh málem skončil jako kriminálník. Pak ale slyšel Elvisův hit a změnilo mu to život – G.cz
Vyhledávání

Král oplodňováků Barry White: Soulový bůh málem skončil jako kriminálník. Pak ale slyšel Elvisův hit a změnilo mu to život

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Dnes by oslavil své 74. narozeniny americký soulový zpěvák, hitmaker a producent Barry White. Muž, který se proslavil především svými písněmi o lásce a sexu, se narodil 12. září 1944 v pobřežním městě Galveston v americkém Texasu. Celý svůj život však prožil v Los Angeles. Whiteova tvorba zahrnuje nepřebernou škálu hitů a notoricky známých melodií, které všichni znáte ze všemožných filmů a seriálů.

Martin Miko
Martin Miko 12.9.2019, 11:19

1. V mládí byl ve vězení, kde mu Elvis změnil život

Za sebou má klasický muzikantský příběh. Vyrůstal v chudobě, a tak se není čemu divit, že se za krádeže postupem času dostal do vězení. Když v kriminále zaslechl píseň od Elvise Presleyho s názvem „It`s now or never“, což v překladu znamená „Teď nebo nikdy“, rozhodl se, že svůj způsob života změní a vrhne se na kariéru hudebníka.

2. Éra Upfronts

Začátkem 60. let začal vystupovat s R&B kapelou Upfronts. V roce 1963 se rozhodl pro spolupráci se skupinou Bob and Earl. Kromě zpěvu se však věnoval i skládání muziky a aranžím, díky čemuž se postupem času stal multifunkčním umělecem. Není divu, že produkoval hudbu pro kapelu Love Unlimited. Později se dokonce oženil se členkou této kapely Glodean Jamesovou. Svou sólovou soulovou kariéru rozjel až v roce 1973.

3. Hvězda za mikrofonem i na obrazovce

Jeho kreslená postavička se objevila ve 4. sérii seriálu Simpsonovi, kde sám sebe nadaboval, a kde svým božským hlasem lákal hady. Jeho písně se pravidelně objevovaly v seriálu Ally McBealová a dokonce po něm byl pojmenován i jeden z dílů tohoto oblíbeného seriálu z právnického prostředí. Postava Johnyho Cagea byla povzbuzována Whiteovou hudbou během balení žen. Sám Barry White se nakonec v seriálu také objevil.

4. Songy, které dokážou stahovat kalhotky

Mezi jeho největší hity patří paradoxně píseň, kde nezpívá. Jedná se o instrumentální skladbu Love`s Theme z desky Rhapsody in White. Na vrcholy hitparád se však dostaly i písně jako Can`t Get Of Your Love nebo You`re The First, The Last, My Everything. V 80. letech se po delším útlumu vrátil na hudební scénu s hitem The Secret Garden.

5. Hlas jako čokoládový dort

Kromě toho, že byl v roce 2004 zařazen do Síně slávy, tak v roce 2013 obdržel hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Podle hlasu kritiků se jednalo o jeden z nejvýraznějších soulových hlasů 20. století. Při čtení jeho nekrologu na BBC zazněla věta: „Kdyby čokoládový fondánový dort uměl zpívat, jeho hlas by zněl jako Barry White.“ To mluví za vše.

A zde je úvaha nad tím, proč lidé stále věří kartářkám a šarlatánkám.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu