fb pixel Král českých lihovarníků Martin Žufánek oslavuje svobodu absinthem ABSTINENTHE v limitované edici 30 lahví! Proč? – G.cz
Vyhledávání

Král českých lihovarníků Martin Žufánek oslavuje svobodu absinthem ABSTINENTHE v limitované edici 30 lahví! Proč?

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Rok 2020 je rokem, ve kterém se slaví celá řada výročí, která se musí pořádně oslavit. Už od listopadu minulého roku nás provází výročí 30 let od sametové revoluce nebo také 30 let svobodného skautingu. Tak proč neoslavit zrovna tyto dvě události Velkým plesem, který se už 13. března uskuteční v Obecním domě v Praze. Slavit můžete opravdu unikátně s limitovanou edicí absintu ABSTINENTHE, kterých vytvořil nekorunovaný král českých lihovarníků Martin Žufánek pouhých 30!

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 20.2.2020, 11:58

Absinth má v Česku tradici a také celou řadu fanoušků. Tento nápoj, který má kořeny ve Francii je specifický vůní i chutí. Nesmí v něm chybět fenykl, anýz a celá řada dalších ingrediencí. Martin Žufánek ale svoji recepturu samozřejmě do detailů neprozradí. Takže příznivcům tohoto pití nezbývá, než ochutnávat a ochutnávat... A je co.

Absint ABSTINENTHE oslavuje 30 let svobody!

Limitované edice a unikátní receptury proslavili Martina Žufánka v mnoha koutech světa. Každý rok na ně čeká řada netrpělivců s napětím, co přinese známý moravský lihovarník tentokrát. Lahve, na které jsou dlouhé čekací listiny, se pak objevují s několikanásobnou cenou nejen v rukách milovníků unikátních chutí, ale také spekulantů a investorů. Pro tento rok si pro ně Martin Žufánek připravil však něco vskutku ojedinělého. “Recepturu ABSTINENTHU jsem měl už delší dobu v hlavě, čekal jsem však na ten perfektní okamžik. Chtěl jsem opravdu něco, co by bylo nejen mojí srdcovou záležitostí, ale také přispělo na dobrou věc,” vysvětluje Martin Žufánek, proč si vybral právě Velký skautský ples, pro který je tato edice vytvořená. “Počet lahví jsem vytvořil právě k symbolické třicítce,“ dodává Žufánek, který do jedinečné receptury absintu zakomponoval nevšední chuť mandlí. Lahví je skutečně přichystáno pouze 30 a budou prodávat od 21. 2. skrze sociální sítě.

“S Martinem Žufánkem jsme spolupracovali už v rámci podzimní konference Budoucnost začíná nyní. Martin má ke skautingu i k dílu legendárního spisovatele Jaroslava Foglara silnou citovou vazbu, a tak bylo jasné, že je to právě on, s kým chceme vytvořit něco tak jedinečného,” vysvětluje Martin Štěrba, ředitel projektu Svojsíkův sen, který stojí také za nápadem organizace Velkého plesu. Na příznivce slavného francouzského nápoje navíc čeká i ojedinělá lahev. Tu navrhl renomovaný grafik Lumír Kajnar, který stojí i za vizuálním stylem a logem Junáka - českého skauta. “Zadaným tématem byl sen, který si spojuji s iluzí, mýtickými představami, vizí, přesvědčením a nadějí. Každopádně vždy stojí v protikladu s momentálně prožívanou realitou. I když tuto výjimečnou lahev vlastníte, neznamená to, že ji máte vypít. Považujte ji za odloženou odměnu, která se zhodnotí až v budoucnu. Název ABSTINENTHE je výzvou nevzdávat se svého snu,“ komentuje svůj návrh Lumír Kajnar. Martin Žufánek i Lumír Kajnar vytvořili speciální ABSTINENTHE bez nároku na honorář.

Podpora Junáka

Čeští skauti a skautky mají svoji historii propojenou s Obecním domem. Při založení Československé republiky v říjnu 1918 zde působilo jedno ze tří sběrných míst slavné Pošty českých skautů, v roce 1968 se zde také konal obnovující skautský sněm, počátkem tisíciletí pak galavečer k Evropské skautské konferenci. “Cílem je také vytvořit nový prostor a akci pro podporovatele Junáka, a také poděkovat těm, bez kterých by skautské aktivity nemohly existovat - tedy vedoucím oddílů. Celý výtěžek Velkého plesu navíc poputuje na výstavbu skautských kluboven,” dodává k plesu Eva Dreyfus, která má v projektu Svojsíkův sen na starosti komunikaci a marketing. Junák - český skaut má momentálně více než 60 tisíc členů s patří mezi největší organizace pro děti a mládež v České republice.

Záštitu nad Velkým plesem 2020 přijali ministr školství, mládeže a tělovýchovy ČR Robert Plaga, místopředseda Poslanecké sněmovny ČR Vojtěch Pikal. a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

Podobné články

Doporučujeme

Další články