fb pixel Krádež století: Neznámý pachatel odcizil Janečkovi originál Gotta – G.cz
Vyhledávání

Krádež století: Neznámý pachatel odcizil Janečkovi originál Gotta

Zdroj: G.cz

Na podzim loňského roku proběhl na pražském Smíchově heist století. Minimálně na české poměry. Někdo štípnul Karlu Janečkovi obraz od Karla Gotta. Navíc lechtivý obraz! Policie teď žádá veřejnost o pomoc, ale my máme lepší nápad.

Jan Studnička
Jan Studnička 2.3.2021, 12:55

Vloupačka

Jestli jste někdy chtěli napsat Dannyho parťáky z českého prostředí… jakože ještě lepší než U mě dobrý. Každopádně, kdybyste chtěli napsat Dannyho parťáky z českého prostředí a hledali námět, dál už hledat nemusíte. Námět je tady před vámi.

Má všechno! Excentrického miliardáře, jenž je posedlý matematikou, vlastními volebními systémy a ženami. Máte tady možná nejcennější možný artefakt, který můžete vymyslet: originální obraz od nedávno zesnulého absolutního miláčka národa. A charismatického zločince. Nebo skupinu charismatických zločinců. Aspoň myslíme. Pachatel je samozřejmě neznámý, ale my si ho představujeme jako George Clooneyho. Nebo Rodena.

Hrdinové a záporáci

A teď detaily případu, ať se máte u psaní scénáře od čeho odrazit. Obraz byl namalován držitelem osmi set Zlatých slavíků Karlem Gottem v roce 2012. Jmenuje se Čas něžnosti III a je součástí poměrně vkusné série, kde se oblézají dvě polonahé ženy. To jen abyste věděli, co dát na filmový plakát.

Janeček vydražil obraz ještě za mistrova života, tenkrát za něco málo přes čtvrt milionu korun. Dnes by měl ovšem obraz samozřejmě hodnotu mnohem vyšší. Jednak proto, že hezky stárne a jednak proto, že nás Karel Gott tragicky opustil. Obraz byl odcizen neznámými pachateli ze skladovacích prostor na pražském Smíchově už na podzim, policie nicméně až teď žádá veřejnost o pomoc.

Což je nejspíš marná snaha, protože o kradeném umění se ví, že se většinou odhalí až při prodeji nebo přeprodeji. Takže se bude muset nebohý Karel Janeček minimálně na nějakou dobu s obrazem rozloučit.

V tom vašem scénáři by ale Janeček určitě neměl být nebohý, dokonce by příběhu slušelo, aby to byl on, kdo Gotta zabije. Aby zvedl cenu obrazu, pochopitelně. A my mohli našim zlodějům pořádně fandit. Šéfa by mohl hrát Roden a jeho Brada Pitta by mohl dělat Vojta Kotek… hm. Zapomeňte na to, my si to napíšem sami.

A víte, co by bylo od Karla Janečka supercool? Kdyby si toho záporáka zahrál sám. A zaplatil natáčení. Karle, ozvěte se.

Podobné články

Doporučujeme

Další články