Konvičkovi antiislamisté si uřízli ostudu jako trám – G.cz
Vyhledávání

Konvičkovi antiislamisté si uřízli ostudu jako trám

​Tohle je až neskutečná legrace! Aktivisté IVČRN zaměnili fenomenálního černošského sportovce za imigranta. Teď budou pro smích navěky věků!

Ivan Brezina
Ivan Brezina 22.6.2017, 08:09

Brněnská pobočka spolku Islám v České republice nechceme (IVČRN) zveřejnila fotku černocha skloněného nad šachovnicí s tímto popiskem a následným komentářem:

Všimněte si ubohé jazykové úrovně. V komentáři je špatně vazba (správně má být „pracovníky vzešlými“), překlep (ne studen, ale student) a chybná přípona (ne doktorant, ale doktorand). Ve třech větách tedy tři mluvnické chyby. Tohle že psal nějaký český vlastenec? Vždyť neumí česky! Nepsal to spíš nějaký negramotný Křovák nebo Hotentot?

Mnohem podstatnější je, že muž na snímku nejspíš nehraje šachy, ale dámu (což je vidět z figurek, i když na webu je o tom několik diskusí). Ale hlavne není to jakýsi negramotný běženec odněkud ze Sahelu, ale Usain Bolt – asi nejslavnější rodák z Jamaiky, který je držitelem tří světových rekordů v běhu na 100 metrů, na 200 metrů a ve štafetě. Jasně je to vidět třeba na téhle původní fotce, kterou tvůrce příspěvku ukradl a použil:

Xenofobní blbečkové prostě pitomě vytvořili a zveřejnili debilní hoax (expresivní výrazy jsou v tomto případě zcela na místě). To by ale nebylo až takové překvapení. Ještě mnohem blbější je obrana, se kterou xenofobové přišli, když na ně jejich hloupost praskla. Napsali tohle:

Přeloženo do srozumitelného jazyka: „Věděli jsme, že je to hoax, ale zveřejnili jsme ho schválně, abychom tak poukázali na zákeřnost našich odpůrců, kteří šíří hoaxy, aby nás tak zdiskreditovali.” Ta logika je až neuvěřitelná: když se ukáže, že jste za totální blbce, prohlásíte, že to byl vlastně záměr. Ve stylu „schválně jsem rozbil okno, abych tak upozornil, že se nemají rozbíjet okna.“

Přesně, jak na FB shrnuje jeden z diskutujících:

A TADY si přečtete, proč jsou Konvičkovci fanatici.

Podobné články

Doporučujeme

Další články