fb pixel Prolhaná česká média a fanatik Konvička znovu dělají z komára velblouda – G.cz
Vyhledávání

Prolhaná česká média a fanatik Konvička znovu dělají z komára velblouda

Už jen logo a název organizace Islám v ČR nechceme je paušalizující a ofensivní vůči muslimům, kteří naše zákony dodržují.
Zdroj: www.ivcrn.cz

Hysterie okolo banálního konfliktu v Olomouci, kterou rozpoutaly organizace Islám v ČR nechceme a bulvární média, je další ubohou snahou démonizovat muslimy žijící u nás.

Přemysl Černík
Přemysl Černík 2.6.2015, 15:15

Militantnímu milovníku motýlů z Českých Budějovic doc. Martinu Konvičkovi začal několik měsíců po teroristickém útoku v Paříži znovu vlhnout prach. Krom jeho věrných sdružených v organizaci Islám v ČR nechceme přestaly jeho xenofobní, fanatické a agresivní řeči lidi zajímat a mediální prostor, který mu v době incidentu v redakci Charlie Hebdo jakožto samozvanému odborníkovi na islám poskytla mnohá mainstreamová média, se znovu scvrknul na pletichaření, politicky nekorektní „humor“ a plamenné výzvy na sociálních sítích.

Konvička, který se po smrti francouzských redaktorů nepokrytě radoval, jak mu roste počet „lajků“ na jeho facebookové stránce, je totiž krom antiislámského aktivisty hlavně narcis, který se rád poslouchá a užívá si zájmu sdělovacích prostředků i veřejnosti. Toho se mu však již nějakou dobu nedostává, protože v Evropě v poslední době k žádnému extremistickému útoku nedošlo a v Čechách problém radikálního islamismu prakticky neexistuje.

Zdánlivě banální incident na náměstí v Olomouci, při kterém podle policie nebyl nikdo zraněn, ani nebyl poškozen cizí majetek, se díky barvitému líčení IVČRN, spřáteleného spolku Naštvané matky a tupým bulvárním médiím, které bez problémů celou záležitost nafouknou do tragických rozměrů, stal hitem vášnivých internetových diskutérů a Konvičkova pobledlá pleš konečně znovu nachytala trochu bronzu.

Jen pro rekapitulaci, Blesk.cz přišel se zprávou o „brutálním útoku“ skupiny arabských přistěhovalců na petiční stánek proti uprchlickým kvótám, který operoval právě pod záštitou IVČRN. Mimo jiné se v článku, který v mutaci přejalo mnoho dalších médií pověstných bulvarizováním svých zpravodajství, píše: „Arabové přišli a začali všechno ničit. Kopali do věcí, rozbili stánek.“ Mluvčí IVČRN Artur Fišer podle Denik.cz dokonce tvrdil, že “stánek úplně zdemolovali“. Podle popisu „naštvané matky“ Evy Hrindové, která dodává svému líčení šťávu slovy o „zlých fanatických očích“ a „cizincích připravených k boji“, chtěl jeden z „útočníků“ strhnout plakát s přeškrtnutou mešitou a přitom povalil petiční stánek, načež celou situaci uklidnila policie.

Na videu z FB Naštvané matky i na fotkách Blesk.cz pořízených po incidentu však stánek bez viditelného poškození stojí a aktivisté, kteří se údajně již den předtím, kdy došlo pouze ke slovní přestřelce, „báli o život“, nerozrušeni pokračují ve sbírání podpisů. Jeden z pozdějších příspěvků na FB IVČRN už mluví pouze o „pokusu o kopání do stánku“.

Nechci vyčítat kolegům z pokleslých plátků expresivní výrazivo, protože je to koneckonců živí, ale pokud podávají zprávy o citlivém tématu, jako je dnes populární islámská hrozba v Evropě, měli by občas vzpomenout na hodiny sémantiky a zamyslet se nad tím, co si čtenář představí pod pojmem „brutální útok“. Pokud řekneme, že někdo na někoho zaútočil, mohl mu dát například pěstí. „Brutální útok“ však asociuje spíše pohrabáč v obličeji.

Zajímavé je, že podle dostupných zdrojů bude tento „brutální útok“ olomoucká policie šetřit jako přestupek. Pokud nedošlo k pochybení, pak pouze zasahující strážníci vyhodnotili situaci a postupovali dle stejných nařízeních a zákonných norem jako v případě každé jiné strkanice po názorovém rozporu, ke které vyjíždějí několikrát denně a jenž se v médiích nemá šanci objevit.

Článek pokračuje na další straně

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články