fb pixel Konvička obviněn z podněcování k nenávisti? Kdo jinému jámu kopá.... – G.cz
Vyhledávání

Konvička obviněn z podněcování k nenávisti? Kdo jinému jámu kopá....

Entomolog Martin Konvička se naparuje, jako by byl nový lídr národa. Přestože má pouze jednu agendu, kterou dlouhodobě propaguje způsobem za hranicí zákona i elementární lidské slušnosti.

Přemysl Černík
Přemysl Černík 24.11.2015, 19:31

Martin Konvička bude kandidovat jako „superlídr“ za Úsvit NK s podporou Bloku proti islámu v krajských, parlamentních i senátních volbách a jeho program je velmi rozmanitý.

V první řadě by chtěl zakázat náboženství, které u nás vyznává cca 0,2% obyvatelstva, případně ony občany nebo cizince s dlouhodobým pobytem vyhnat a další sem nepouštět. Za druhé... těžko říct. Jaký má názor Konvička na školství (krom toho, že nepovažuje za problém, když na univerzitách vyučují hulváti a xenofobové), dopravu, zdravotnictví, sociální politiku, kulturu (krom toho, že by tu neměla být ta islámská), zemědělství (krom zákazu halal porážek) a tak dále... nikdo neví, ani Konvička sám.

Konvička je jednoduše všestranný politik, který by v každém resortu zavedl nějaká protiislámská opatření a pak by seděl za peníze daňových poplatníků na zadku a rozhazoval rukama. Problém je, že jeho trapné agendě k popularitě pomáhá prezident Miloš Zeman, který místo toho, aby uctil památku revolučních studentských hnutí, blábolí na meetingu, jak jinak než proti islámu, což je samozřejmě problematika, která byla historicky alfou a omegou 17. listopadu. Martin Konvička je jednoduše egoista, který má rád motýly a nemá rád muslimy. Českému ovarovému smradu to očividně stačí.

Martin Konvička byl obviněn z podněcování k nenávisti. Jediné, čemu se lze divit, je, že to trvalo tak dlouho. Jeho nekonečná polemika o výrocích vytržených z kontextu připomíná někdejší filozofování Billa Clintona nad tím, co znamená slovo „není“ a co slovo “nebylo“, a že pokud řekl, že žádný vztah mezi ním a Monicou Lewinskou „není“, tak ve skutečnosti nelhal, protože „není“ neznamená, že „nebyl“.

Bohužel, kdo zná agresivní a náckovské diskuze na FB Islám v ČR nechceme, ví, že ať je Konvička satirik, či ne, schopnost diskutovat na úrovni a respektovat protinázor mu chybí. Místo toho nadává, vyhrožuje, blokuje diskutéry, kteří jej načapají při lži, manipuluje, machiavelisticky přizpůsobuje podmínky svému cíli a v neposlední řadě se dopouští, dle něj „vtípků", ze kterých by se civilizovaný člověk pozvracel.

Kontext zde hraje naopak proti němu. Konvička totiž rozhodně není Charlie (ve významu, který zpopularizovala ona lidová kampaň), není to komik, který nešetří nikoho, ani to není propagátor svobody slova, za kterou je ochoten zemřít. Martin Konvička se pohybuje pouze v jednom jediném diskurzu, a to je zničit islám. Pokud tedy žvaní něco o koncentračních táborech a masokostní moučce, není to k smíchu. I pokud by to Konvička myslel jako legraci, tak by to znamenalo pouze to, že jeho smysl pro humor je na úrovní retardované améby.

Blok proti islámu k obvinění vydal velkohubé prohlášení: „Tímto krokem zahájila vládní moc v České republice přímý útok na svobodu slova, svobodu shromažďování a na všechny občanské a politické svobody občanů“.

V ČR naštěstí nemáme první dodatek Ústavy jako v USA a člověk si jednoduše nemůže plácat, co se mu zlíbí. A Konvičkovi by nepomohl ani ten. Svými výroky a „vtipy“ totiž burcuje spoluobčany k nenávisti, svými manipulacemi a informacemi, jak by sám (ne)řekl, vytrženými z kontextu, ovlivňuje veřejné mínění nebezpečným způsobem. Pokud vládní moc ČR zahájila přímý útok na občanské a politické svobody, jak se to shoduje s muslimy, kteří jsou taktéž občané a jimž by Konvička všechny svobody jakožto (doufejme, že ne) budoucí zástupce vládní moci upřel? Jak to, že mu nevadí, že jeho kamarád Miloš Zeman si doslova vytírá svou stařeckou řiť (mj.) svobodami akademickými, zvláště když sám Konvička je akademikem?

Martin Konvička a jeho kumpáni mají totiž vždy dvojí metr, ať již je o svobodu slova, o „vytrhávání z kontextu či o nabubřelá pseudopolitická gesta. Můžeme jen doufat, že trestněprávní mechanismy splní svou roli a alespoň na chvíli sfouknou z Konvičkovy tváře jeho samolibý úsměv.

Anketa

Měl by být Martin Konvička odsouzen za podněcování k nenávisti?

Anketa se načítá...

A TADY si přečtěte něco vtipně smutného o Zemanově největší fanynce.

Podobné články

Doporučujeme

Další články