fb pixel Konečně něco pořádného? V Česku vznikl sitcom, který si dělá legraci z Romů. A dělají ho Romové – G.cz
Vyhledávání

Konečně něco pořádného? V Česku vznikl sitcom, který si dělá legraci z Romů. A dělají ho Romové

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Z divadelní komedie s názvem Miri fajta neboli Moje rodina vznikl první český romský sitcom - od Romů a o Romech. Dává si za cíl bořit stereotypy o této menšině pomocí nekompromisního humoru. Zatím byly natočeny dva pilotní díly. Tvůrci věří, že si jich všimne některá z internetových televizí.

Martin Miko
Martin Miko 11.12.2018, 13:02

První romský sitcom

V Brně vznikl první romský sitcom, který se vyvinul z úspěšného divadelního představení, které v několika reprízách navštívilo 10 českých města. Co se týče seriálu, prozatím vznikly první dva pilotní díly, tvůrci totiž čekají, až se objeví producent, který jim pomůže s dotočením dalších osmi epizod, ke kterým je již napsaný scénář.

Miri fajta aka Moje Rodina se odehrává ve sklepním bytě, do kterého se přestěhuje romská rodina. Cílem sitcomu je poukázat na to, že Romové se smějí stejným věcem jako všichni ostatní, takže se zde za pomoci humoru budou bořit společenská tabu na základě stereotypů, které se k nim vážou. Což v překladu znamená, že se můžeme těšit na kolektivní vinu, krádeže mobilních telefonů, nechození do práce, zneužívání sociálních dávek a tak dál...

K premiérové projekci prvních dvou pilotních dílů došlo 7. prosince v brněnském Music Labu. Za tvorbou seriálu však stálo mnoho a mnoho práce, jejíž součástí byly i herecké konkurzy, tvorba scénografie a přetvoření divadelního scénáře do seriálové podoby, což zabralo spoustu času.

Každopádně jsme zvědaví, čím nás první romský sitcom překvapí, a hlavně která česká internetová televize o něj bude mít zájem.

A zde je 10 nejlepších skrytých vtipů, kterých byste si měli všimnout v novém virálním videu o Harry Potterovi.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články