fb pixel Konečně něco originálního, Disney! Angelina Jolie se vrací jako Zloba, sekunduje jí Michelle Pfeiffer – G.cz
Vyhledávání

Konečně něco originálního, Disney! Angelina Jolie se vrací jako Zloba, sekunduje jí Michelle Pfeiffer

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Po obrovské vlně live-action verzí klasických disneyovek přichází americký pohádkový gigant s originálním kouskem. Víceméně. Před pěti lety totiž společnost rozvinula osobní příběh jednoho ze svých nejslavnějších záporáků, rohaté čarodějnice Maleficent, která proklela Šípkovou Růženku. Na plátně zlovolnou kouzelnici ztvárnila Angelina Jolie a nyní se vrací s druhým dílem.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 14.10.2019, 10:57

Pozor, rohatá!

Přešlo pět let. Královna černé magie Zloba (Angelina Jolie) žije spokojeně na čarovných Blatech a její kmotřenka Růženka (Elle Fanning) dospívá. Jejich vzájemný vztah, který se zrodil ze zrady a pomsty, rozkvetl a zkošatěl. Nicméně nenávist mezi lidmi a kouzelnými bytostmi nezmizela. Svatba mezi princem Filipem z království Ulstead a Růženkou ze sousedních Blat je důvodem k radosti, a mnozí doufají ve spojenectví mezi znesvářenými světy. Avšak nečekaný zvrat událostí a setkání s novými mocnými spojenci dostane Růženku a Zlobu na opačné strany Velké války, která podrobí jejich rodinná pouta náročné zkoušce.

Před pěti lety přišla společnost Walt Disney s docela zajímavou myšlenkou. Kreslená Šípková Růženka patří k nejklasičtějším pohádkám, které Disney vytvořil. Všichni ji znají a spolu s ní i rohatou, zelenou čarodějnici Maleficent, která krásnou princeznu ze zášti proklela. Jak se ale do Maleficent všechna ta agrese dostala? Disney se jednomu ze svých nejlepších záporáků rozhodl vymyslet originální osobní příběh, dát mu obličej a tělo Angeliny Jolie a natočit o tom samostatný film, v němž bude slavný pohádkový příběh odsunut do pozadí.

V rámci žánru se dá říct, že nápaditý námět došel adekvátního zpracování a do světa velkého filmu uvedl krásnou Elle Fanning coby Růženku. Druhý díl této story nikdo nečekal a vlastně ani nepotřeboval, nicméně nyní to stejně přichází. Na druhou stranu je třeba si říct, že dvojka Zloby, ať už bude jakákoliv, je příjemným osvěžením v záplavě live-action předělávek původních Disneyho animáků. Od Krásky a zvířete to s nimi jde víc a víc z kopce, což jen potvrzuje průměrný Lví král a Aladin, kterého paradoxně nejvíc kazí to, co mělo být hlavní devízou - a sice Will Smith jako kouzelný džin.

Zloba se hodí víc do žánru fantasy než pohádky, takže na to můžete jít i v případě, že už vám bylo 12. V českých kinech bude snímek k vidění od 17. října a dvojici zmíněných hereček doplní Michelle Pfeiffer v roli matky Růženčina snoubence, královny Ingrith. Podle nás je to docela silná sestava.

A tady si přečtěte recenzi na další novinku v naších kiench - českou road movie Staříci.

Podobné články

Doporučujeme

Další články