fb pixel Koncerty s publikem? Díky sdružení Cesta ze tmy můžete zajít na Rybičky i Neckáře – G.cz
Vyhledávání

Koncerty s publikem? Díky sdružení Cesta ze tmy můžete zajít na Rybičky i Neckáře

Zdroj: shutterstock

Cesta ze tmy je iniciativa, která si dala za cíl obnovit kulturní představení po pandemii v souvilosti s koronavirem covid-19. Prvním z těchto kroků bude chystaná série koncertů, která se bude konat od 23. dubna, a to za účasti publika, jež bude otestované PCR testem s negativním výsledkem. Mezi vystupujícími se objeví například Olga Lounová, Janek Ledecký, Rybičky 48 nebo Jaroslav Uhlíř.

Martin Miko
Martin Miko 12.4.2021, 18:31

Cesta ze tmy zve na koncerty s negativními diváky

Iniciativa Cesta ze tmy, jejímž cílem je obnovení kulturních představení v Česku, slaví velký úspěch. Jejím představitelům se podařilo získat veškerá povolení k provozu mobilní laboratoře na KHS, SZU Magistrátu a dokonce příslib udělení výjimky MZ k tomu, aby v pražské Lucerně proběhla série koncertů předních tuzemských umělců. A to i za účasti publika. Podmínkou je, že všichni přítomní absolvují v den koncertu PCR test s negativním výsledkem. Cena tohoto testu je zahrnuta ve vstupném. Prvním koncertem bude vystoupení Olgy Lounové v pátek 23. dubna.

„Vymysleli jsme sofistikovaný systém, který zajistí, že nikdo z přítomných nebude pozitivní na covid-19. Díky tomu se tak Lucerna stane nejbezpečnějším a nejotestovanějším místem v České republice. Na každý koncert má příslib povolení pustit do Lucerny tisícovku diváků. Věřím, že všem ukážeme, že máme cestu k tomu, aby se v Česku situace kolem konání kulturních a společenských akcí začala pomalu vracet do normálu,“ říká Karel Luxík, který za iniciativou Cesta ze tmy stojí.

„Cena vstupenky je 990 korun, z nichž 450 korun je cena PCR testu, který návštěvníci koncertu musejí absolvovat ve stejný den, kdy se koná koncert v naší laboratoři, která bude kousek od Lucerny. Test se provádí stěrem z ústní dutiny, což by měli ocenit především ti, kterým vadilo odebírání vzorku z nosu. Výtěžek z koncertů bude pak použit na závěrečný ples pro zdravotníky z první linie, kterým by se v květnu měla celá série koncertů v Lucerně uzavřít,“ vysvětluje Luxík. „Podle statistik se nám testováním všech účastníků koncertů podaří odhalit desítky pozitivních případů. Tím, že je identifikujeme, pak zabráníme vzniku desítek těžkých hospitalizací a zachráníme i nějaké životy. A to je na téhle akci to úplně nejdůležitější,“ dodává Karel Luxík. Ten si tento systém už vyzkoušel na fotbalové Slavii, pro kterou testuje všechny návštěvníky jejich fotbalových zápasů.

Pořadatelům se podařilo v Lucerně zajistit vystoupení špiček tuzemské populární hudby. „Snažili jsme se program poskládat tak, aby si tam každý našel to své. Takže postupně vystoupí například Olga Lounová, Janek Ledecký, Rybičky 48, ale třeba i Jaroslav Uhlíř nebo rocková opera,“ vysvětluje Luxík. Koncerty startují 23. dubna a konají se vždy v pátek, sobotu a neděli. Závěrečný ples pro zdravotníky se pak pravděpodobně uskuteční 16. května.

Podobné články

Doporučujeme

Další články