Komiksoví Watchmeni se dočkají televizního zpracování. Předčí seriál z produkce HBO Snyderův film? – G.cz
Vyhledávání

Komiksoví Watchmeni se dočkají televizního zpracování. Předčí seriál z produkce HBO Snyderův film?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Zdá se, že HBO má na období po skončení Hry o trůny v rukávu poměrně silný seriálový trumf. Komerční televizní stanice totiž chystá seriál podle oblíbeného komiksu od DC Comics Watchmen. V roce 2009 zabodovali Watchmeni na filmových plátnech v celovečerním filmu, který režíroval Zack Snyder. Chystaná TV série prý ale úspěšný snímek nebude kopírovat ani na něj nijak navazovat.

Martin Miko
Martin Miko 25.5.2018, 10:42

Watchmen jako seriál? Již brzy na HBO

Když v roce 2009 vyšel film podle komiksu Alana Moorea Watchmen, dlouho předtím se hovořilo o tom, že takový komiks se zfilmovat zkrátka nedá. Nakonec se toho ujal Zack Snyder a snímek se zařadil mezi nejzajímavější díla toho roku. Netradiční superhrdinský příběh s naprosto odlišným zpracováním než jsme znali u Batmanů, Spider-Manů nebo Supermanů. Watchmeni získali skvělé hodnocení u fanoušků i kritiků. Nikomu nevadilo, že snímek má skoro 3 hodiny a je pro běžného diváka poměrně složitý.

Nyní se komiksových Watchmenů ujala televize HBO, která v roce 2017 oznámila úmysl vytvořit seriál, a celý projekt svěřila Damonovi Lindelofovi, který měl v minulosti na starost například seriály Ztraceni nebo Pozůstalí či filmy Star Trek: Do temnoty nebo Světová válka Z. Lindelof však nechce jít ve stopách filmu a vypadá to, že vznikne naprosto nový příběh zasazený do současného dění. O oblíbené postavy samozřejmě nepřijdeme. Na serveru Businessinsider.com vyšlo dokonce obsazení snímku. Mezi herci se objeví například Don Johnson (Machete, Nepoustaný Django), Tim Blake Nelson nebo Andrew Howard.

Watchmeni v seriálové podobě zní jako obrovské lákadlo pro fanoušky. Otázkou je, zda-li se podaří HBO udržet kvalitu, kterou budou očekávat fanoušci skvělého filmu. Potenciál je zde obrovský. Otázkou je, jak se s tím Lindelof popere.

A zde tvůrce Simpsonových chystá nový animovaný seriál ze světa fantasy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články