fb pixel KOMENTÁŘ: „Nás nevypnete!“ křičeli lidé, zatímco covid vypnul už šestnáct tisíc osob – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: „Nás nevypnete!“ křičeli lidé, zatímco covid vypnul už šestnáct tisíc osob

Zdroj: Profimedia.cz

Včera se na Václavském náměstí sešlo nějakých tři tisíce lidí, aby na sebe bez roušky křičeli, že vládní opatření, jež mají zastavit šíření viru, který se nejrychleji přenáší kvůli nezakrytým ústům, trvají příliš dlouho. „Jsme lidi, nás nevypnete!“ skandovalo se. Což je ironické, protože k dnešnímu dni virus v Česku „vypnul“ už šestnáct tisíc lidí.

Jan Studnička
Jan Studnička 1.2.2021, 11:58

Vypínač

Šestnáct tisíc lidí v Česku a celosvětově přes dva miliony a dvě stě tisíc obětí. To jsou dvě Prahy mrtvol. A spoustě lidem určitě bude připadat představa vyhynulé Prahy mimořádně zábavná. Ostatně lidé, kteří včera mluvili a skandovali na Václaváku, se často ohánějí „těmi elitami“. Jenže tihle lidé si neuvědomují, že v Praze žije i Michal David a většina hokejové reprezentace, jež jim poskytuje jejich veškeré „kulturní vyžití“.

Soudím podle toho, že včera na demonstraci nikdo ani nemrknul, když se hlavním protestzpěvákem akce stala Ilona Csáková a křičelo se: „Kdo neskáče, není Čech!“ Sledovat všechno tohle, zatímco vás televize ve spodní části obrazovky informuje o tom, kolik lidí právě v nemocnicích bojuje o přežití, to byl vážně požitek. Až do chvíle, kdy se volalo „Volný na Hrad!“ V tu chvíli se člověk musel zamyslet nad tím, jestli si vážně tenhle příšerný mor náhodou nezasloužíme.

Po ANO nás nic dobrého nečeká

Hlasitě se teď diskutuje o tom, jak máme tyhle demonstrace vnímat. Ta snadná odpověď je, že si máme poklepat na čelo a vysmát se davu lidí, který má součet IQ ve výši počtu zubů průměrného účastníka pořadu Výměna manželek. Ostatně chovají se jako někdo, kdo sleduje požár sousedního statku, zatímco si zapaluje na vlastní kupce sena a vrtí hlavou nad tím, že jsou hasiči úplně neschopní.

Jenomže ten dav snadno ovlivnitelných lidí, kteří jsou náchylní k snadným a rychlým řešením, tu bude vždycky. A nemůžeme je fackovat, dokud s námi nebudou souhlasit, protože… nejsme jako jejich hrdina Lubomír Volný. Minimálně by stálo za to se zamyslet nad tím, koho budou tihle lidé volit u říjnových voleb. Asi to nebude ANO, ale v nabídce máme i podobně otřesné alternativy, i když jsou příšerné jiným stylem než Andrejův holding.

Protože Babiše neporazila demokratická opoziční strana, ale virus. Žádná strana se během pandemie nevyšvihla, žádný hrdina, který by dokázal krizi řešit, nedorazil. Jak sám Babiš říká: „Ti, co měli přijít, nepřišli.“ Ale ten dav na Václaváku už hrdinu má a je to Flákanec Volný, kterému jsme zdarma my všichni udělali bezkonkurenční kampaň mířenou přesně na tuhle cílovku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články