fb pixel KOMENTÁŘ: Dvojí metr Česku vládne: Stát se musí omluvit za svého prezidenta – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Dvojí metr Česku vládne: Stát se musí omluvit za svého prezidenta

Zdroj: en.kremlin.ru

Stát se musí omluvit za výroky, které v minulosti pronesl na adresu Zdeňka Šarapatky prezident Miloš Zeman. Ale Miloš Zeman, hlava našeho státu, se totiž za své činy a svá slova omlouvat nemusí, jak jsme byli v minulosti svědky. Nepřijde vám to nečestné a nesportovní? Nám tedy ano, stejně jako Rychlým šípům.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 12.2.2020, 15:09

Hned na úvod tohoto komentáře chceme říct, že rozhodně nejsme fanatičtí fanoušci Rychlých šípů, ani jiných obdobně nemožně a nerealisticky charakterních spolků. Ale v tomto případě si jejich výrok o čestnosti vypůjčíme. Díky, hoši!

Tak dnes vynesl odvolací pražský městský soud rozsudek, že se stát musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňku Šarapatkovi. Omlouvat se bude ministerstvo financí, prezidenta totiž přímo zažalovat nejde. Jedná se o rozhodnutí pravomocné.

Prezident v listopadu 2017 v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost. Hmmm, a to byl právě onen hanebný čin, který byl dnes – a zcela správně – odsouzen. Protože lhát se prostě nemá, pane prezidente. A natož ještě v televizi, když tedy připustíme, že Barrandov televizí je… Ale ano, je, když má stále vysílací licenci… Co tehdy hradní pán u svého „tehdyještěkamaráda“ Jaromíra Soukupa pronesl? Dovolte nám citovat: "Zdeněk Šarapatka je člověk, který kdysi pracoval, teď nevím, jestli v Lidovém domě nebo úřadu vlády, už je to hrozně dávno, ale vím, že jsem ho vyhodil pro neschopnost." Hmm, jaksi ale zapomněl, že Zdeněk Šarapatka odešel sám. Dal nejprve řádnou výpověď, která se posléze změnila na ukončení pracovního poměru dohodou. D o h o d o u, pane prezidente. A dohoda je od toho, že se obě strany dohodnou. Fakt to není totéž, co vyhazov.

Takže chápeme, že se panu Šarapatkovi ani trochu nelíbilo, co o něm prezident Zeman trousí do médií. A žalobou se domáhal omluvy. O peníze mu nešlo, finanční odškodnění nežádal. A soud mu dneska dal za pravdu. "Soud prvního stupně konstatoval, že pronese-li prezident republiky nepravdivý výrok, nemůže se jednat o postup správný a s takovýmto hodnocením se odvolací soud ztotožňuje," řekl předseda senátu Lubor Veselý. Toto grande finále Zdeňka Šarapatku jistě jen utvrdilo, že odejít ze služeb hradního pána, pro kterého pracoval ještě v dobách, když neokupoval Hrad, ale Strakovu akademii, bylo správné rozhodnutí.

Tenkrát se totiž připravovala diskreditační kauza na tehdejší ministryni školství Petru Buzkovou pod názvem Olovo. Svoji výpověď ostatně podle žaloby Šarapatka zdůvodnil ztrátou důvěry v čestnost, statečnost, pravdomluvnost a otevřený postoj tehdejšího premiéra ve vztahu k výše zmiňované kauze.

Na celé kauze je nejbizarnější pochopitelně to, jak nádherný, křišťálově čistý úkaz dvojího metru to je. Vybavujete si Zemanovy výroky na adresu novináře Ferdinanda Peroutky a článku, který nikdy nikdo neviděl – kromě Miloše Zemana a Jiřího Ovčáčka pochopitelně… Ha, a jak to bylo s těmi omluvami tenkrát, co? Stejně a přece jinak! Když nepočítáme to, že Zeman omluvil své pochybení, a teď opět budeme citovat: „Udělal jsem chybu, když jsem zpaměti citoval článek, který se teď nemůže najít,“ tak jinak k žádnému posypání si hlavy popelem nebo něčím jiným, nedošlo. Takže ten konkrétní člověk, který vypustil blud z pusy, si žádné "promiň" chystat nemusí. Ta nepříjemná povinnost nyní leží na bedrech jiných, kteří jsou v tom vlastně nevinně.

P. S. A Ovčáček nic komentovat nebude. Hrad mlčí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články