fb pixel Kolik berou hollywoodské hvězdy? Ať zvedne ruku ten, kdo bere nejvíc! – G.cz
Vyhledávání

Kolik berou hollywoodské hvězdy? Ať zvedne ruku ten, kdo bere nejvíc!

+ DALŠÍCH 10 FOTEK + DALŠÍCH 11 FOTEK

Každý občas vidí film, kde herec například umře v prvních pár minutách nebo předvede extra mizerný výkon… a pak se takový divák musí ptát sám sebe: “Kolik za to ten člověk mohl dostat?” Inu, odpověď na tuhle otázku není tak jednoznačná, jak by se mohla zdát.

Jan Studnička
Jan Studnička 17.5.2020, 16:26

Hollywood na kompu

Víte, doby, kdy herci táhli filmy a kdy si mohli říct o hromadu peněz na ruku, ty jsou dávno pryč. Publikum dávno nechodí na herce, chodí na filmy. Snad jenom členové velkých filmových sérií si mohou trochu diktovat, ale ti mají zase většinou extrémně chytře vymyšlené smlouvy od začátku projektu. Málokdo má takové právníky jako hollywoodská studia.

Kdepak, dlouho frčel trend vlastní investice. Kdy je herec buď sám producentem filmu a nebo jsou mu ve smlouvě přisouzena nějaká procenta ze zisku, pokud si film vydělá. Na první pohled to zní dobře, že. Herci se snaží, vydělávají hodně peněz, všichni jsou happy.

Jenomže! Pořád jsou tady ti hollywoodští právníci, kteří umí se smlouvami a penězi kdeco. A dlouhou dobu měla velká filmová studia dominantní postavení “Když se ti to nelíbí, tak si můžeš jít hrát do evropskýho filmu, ha ha ha.” Jenomže v poslední době přišla drobná změna, která všechny ty Warnery a Paramounty a Universaly zneklidňuje. Jsou to pochopitelně streamovací služby.

Koukněte do naší galerie, pokud vás zajímá, kolik herci berou. A jak Netflix mění filmařskou krajinu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články