Kolabující pražská doprava má i jedno velké pozitivum: do práce vám přivezou jídlo zdarma a my víme, jak na to!

Obrázek uživatele Dirk Diggler
12.7.2018, 15:07

Dopravní marnost v Praze některé z nás sice dohání k šílenství, ale nesmíme zapomínat na to, že vše zlé je k něčemu dobré. Chcete-li například jíst zdarma, rozkopané hlavní město vám může hravě posloužit jako voucher na oběd. Stačí vám k tomu pouze aplikace Dáme jídlo, Google Maps a sledování aktuální dopravní situace.

Využij dopravní kolaps v Praze a jez zdarma

Zatímco si chce současné vedení pražského magistrátu nahnat u občanů plusové body tím, že pověří stavební firmy rekonstrukcí všech hlavních silnic v Praze najednou, my víme, že některé věci u nás zkrátka nejdou hned a najednou. Když si totiž v Česku najmete stavební firmu k úpravě vozovky s domluvou, že do 2 měsíců bude vše hotové, zaručeně se stane to, že se první týden rozkope silnice, pak se měsíc nic neděje a pak se to za zbývající tři týdny rychle dodělá. Ale nyní zpátky k jídlu zdarma.

Tuto metodu nelze aplikovat každý den, ale vzhledem k současné dopravní situaci v Praze je velká šance, že vám to vyjde. Ideální je si vyčkat na první povíkendový nebo posvátkový den, kdy je největší dopravní špička. Dejme tomu například pondělí kolem 13 hodiny. Vzhledem k tomu, že máte k dispozici aplikace, které monitorují dopravní situaci, rozkopanou polovinu Prahy a nekonečné kolony lidí, kteří se vrací z chaty nebo do práce, vám už nic nestojí v cestě. Na Dáme jídlo si vyberte restauraci, která leží co nejdál od vašeho bytu/zaměstnání. Ano, není to jen o vzdálenosti, ale i o silnicích s ucpanou vozovkou, což je velice zásadní kritérium. Naštěstí je rozkopaná půlka Prahy, takže můžete zvolit v podstatě jakoukoliv restauraci.

Dalším důležitým aspektem je vybrat si jídlo, které není v denním menu. Je sice dražší, ale kuchařům trvá mnohem déle ho připravit, což znamená zdržení navíc.

Stačí počkat na dopravní kolaps a objednat si jídlo

Po objednání jídla si na mobilním telefonu nastavte odpočítávání a čekejte. Když se budete řídit předchozími instrukcemi, s velkou pravděpodobností jídlo včas nedorazí. Časový limit vypršel a jídlo stále nikde. Co teď? Zprávu do chatu určitě nepište. Na Dáme jídlo totiž spoléhají, že psát umí každý. Vy budete působit věrohodněji, když zavoláte a začnete si stěžovat. Připravte si krátký scénář, ve kterém začnete vyprávět, že jste od rána nic nejedl, že máte cukrovku, že jste se na jídlo těšil celý den, a že Dáme jídlo všude chválíte a najednou přišel kolaps, že držíte přísnou dietu, při které musíte jíst v přesný čas a tak podobně. Fantazii se meze nekladou.

Když vám řeknou, že už je jídlo na cestě a přijde do 20 minut, tak řekněte, že ho už nechcete. Tím znejistíte operátora i rozvoz. S největší pravděpodobností vám nabídnou kredity zdarma jako omluvu. Nyní je lepší obrátit, být milejší a říct, že tu objednávku vlastně nerušíte. Prostě to zaplatíte a najíte se o pár desítek minut později. Důležité je však to, že vám připsali na váš účet třeba 200 kreditů na další objednávku, což znamená jídlo zdarma. V případě, že vám žádnou náhradu nenabídnou, si o ni zkrátka řekněte.

Máte jiný trik? Popište nám ho. Budeme velice vděční za každý tip, jak se dostat k jídlu zdarma.

P.S.: Samozřejmě to neberte tak vážně. Vždyť nás znáte.

A nezapomeňte, že před 47 lety byla zprovozněna dálnice D1.


Komentáře

Doporučeno pro vás