fb pixel Koktejlky Pretty Woman i zaječí kostým Bridget Jones aneb Nejikoničtější šaty stříbrného plátna – G.cz
Vyhledávání

Koktejlky Pretty Woman i zaječí kostým Bridget Jones aneb Nejikoničtější šaty stříbrného plátna

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Nejen herecké tváře a jejich výkon dělají film filmem. Je to celkem, který dohromady vytváří mnoho dílčích prvků a jedním takovým je výprava, kostýmy. Existuje řada ikonických úborů, šatů a outfitů stříbrného plátna, které divákům dokázaly utkvět v paměti, my vybrali naše redakční oblíbence...

redakce G.cz 30.5.2020, 12:30

Pretty Woman v černé i červené

Ikonických šatů a looků z filmů jsou samozřejmě stovky. Možná tisíce! No, to zase asi ne, ale těch 100 by se dohromady dát jistě dalo. A určitě by tam byly bílé, na průduchem rozevláté šaty Marilyn Monroe ze Slaměného vdovce, prakticky cokoliv, co na sobě má Audrey Hepburn v Sabrině nebo ve Snídani u Tiffanyho, zlatý kostým Elizabeth Taylor v úloze Kleopatry, královny egyptské...

My se ale rozhodli udělat si vlastní žebříček, do nějž jsme vypálili to, co nám přišlo první na mysl. Podívat se na náš výběr můžete tady:

V naší TOP 10 tak najdete klasiku jako černé koktejlky Pretty Woman. Ty nejprve nebohé Julii Roberts v úboru šlapky nikdo na slavné Rodeo Drive v Beverly Hills nechce prodat. Nakonec ji ale zachrání ředitel hotelu. Když pak Vivian v šatech spatří Edward (Richard Gere), poprvé v ní vidí dámu, ne jen oprsklou holku z ulice. Neméně slavná je ale samozřejmě i červená velká večerní róba, v níž Edward vezme Vivian do opery.

Ale ne jen ty luxusní šaty jsou zapamatovatelné. Podle našeho názoru je neméně ikonický zaječí kostýmek, v němž nedopatřením na rodinnou párty dorazí Bridget Jones. A když je řeč o Bridget, ještě slavnější jsou asi její stahovací bombarďáky, které sice "nevypadají nejlíp v situaci in flagranti, ale výrazně zvyšují šanci, že na nějaké to in flagranti vůbec dojde". No, proti tomu se nedá nic namítat!

A jaká známá filmová roucha se takříkajíc na první dobrou vybaví vám?

Podobné články

Doporučujeme

Další články