fb pixel Klinikovat, balda nebo našismus slušných Čechů aneb 9 neologismů, které nejspíš neznáte – G.cz
Vyhledávání

Klinikovat, balda nebo našismus slušných Čechů aneb 9 neologismů, které nejspíš neznáte

Učitelé na tom nejsou nejlépe. Poznej krásy vinných chutí pod dozorem zkušeného Milana Rokytky! Facebook se baví excesem komunistického politika. Nepleťte si Soukupa se soukupem! Chemtrails na nás útočí vždy a všude. + DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Čeština je skvělý a hravý jazyk, který neustále vytváří nová a nová slova a sousloví, která v některých případech dokážou i skvěle reagovat na aktuální společenskou nebo politickou situaci v naší zemi. Web Čeština 2.0 je slovník, který už deset let sbírá nové a výrazy ze všech zákoutí českého jazyka. Zde je 7 výrazů, o kterých jste pravděpodobně ještě neslyšeli.

Martin Miko
Martin Miko 11.1.2019, 10:06

1. Na Rokytku

Výraz „na Rokytku“ znamená být opilý do bezvědomí nebo být úplně na šrot. Výraz vznikl podle redaktora Parlamentních listů Milana Rokytky, který se opil Staropramenem takzvaně „pod obraz“ na Zemanově povolebním večírku.

2. Našismus

Jedná se o ideologický pohled na svět, který zdůrazňuje vlastenectví a tradice, avšak v praxi to spíše znamená projev xenofobního až rasistického chování. Takže bychom sem mohli zařadit i českou variantu pravicového exrémismu, kterou se vyznačuji i „slušní Češi“.

3. Žumpalista

Je to výraz, kterým se nazývá žurnalista, jenž se věnuje práci pro dezinformační a alternativní média, která interpretují pravdu obskurním způsobem. Řadíme sem AC24, Svět kolem nás, Aeronet, Krajské listy a spoustu dalších rozvracečů myšlení hloupých lidí.

4. Soukup

Člověk působící velice cílevědomě v určitém oboru či profesi, a to i přes elementární neznalosti daného oboru, díky čemuž působí naprosto komicky. Ve větě lze použít na příklad: „Ten člověk přece nemůže být zedník, když nerozezná ani cihlu od lopaty. To je typickej soukup!“ Jedná se o soukupa s malým s, takže si ho nepleťte se známým moderátorem z TV Barrandov.

5. Kryptokopka

Typ zlatokopky, která si oblíbila muže, kteří disponují větším množstvím finančních prostředků v kryptoměnách. Vzrušují ji zejména muži, kteří ve své době vydělali tučné částky na zhodnoceném bitcoinu a dalších virtuálních měnách.

6. Chemtard

Člověk, který věří v zákeřné chemtrails a myslí si, že nám kondenzační stopy z letadel ovlivňují mozek. Tito lidé jsou bytostně přesvědčeni, že za vším stojí ilumináti a chazaři, kteří chtějí ovládnout svět. Samozřejmě, že se jedná o složeninu slov chemtrails a retard.

7. Travoltit

Tančit na diskošce po vzoru Johna Travolty ve filmu Pomáda nebo Horečka sobotní noci. Lidé, kteří chodí takzvaně zatravoltit, se vyskytují nejen na vesnicích, ale i na diskotékách ve velkoměstech, kde utrácejí spousty peněz za předražené pití.

8. Klinikovat

Tento výraz v překladu znamená přivlastnit si cizí majetek bez optání, protože vlastnictví je přece iluze, a pak zde minimálně 4 roky bydlet. Důležité je, abyste po sobě při odchodu nechali maximální nepořádek.

9. Balda

Muž, který je kvůli názorům určité politické strany schopný spáchat teroristický útok, aby poukázal na špatnosti, které se v budoucnosti teoreticky mohou stát. Ohrožuje tak lidské životy jiných pro dobro nás všech.

A zde je 71 českých jazykolamů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články