Klesnou ceny letenek do Tuniska, hurá tam! – G.cz
Vyhledávání

Klesnou ceny letenek do Tuniska, hurá tam!

Češi jsou jedním z nejinvazivnějších druhů turistů.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 18.3.2015, 17:10

Když někde dojde k přírodní katastrofě, třeba k výbuchu sopky, která zdevastuje vše živé, nezůstane postižená oblast bez života moc dlouho. Velmi rychle dojde k tzv. sekundární sukcesi, tedy k zabydlení a rozmnožení nových živých organismů. Ty úplně první se nazývají organismy rudimentární.

Něco podobného existuje i přeneseně v lidském světě a kultuře, cestování nevyjímaje. A my Češi jsme příkladnými rudimentárními tvory – turisty. Když se někde stane neštěstí jako teď v Tunisku, hned nás napadne: hele, tam určitě klesnou ceny letenek, ubytování a vůbec všeho. A jakmile se k tomu přidá nějaké ‚konejšivé‘ vyjádření Tomia Okamury, půjdou ceny dolů ještě víc.

Ať už to byla tsunami v Thajsku před deseti nebo období těsně po skončení dlouhé války Jugoslávii v druhé polovině 90. let – my Češi jsme byli první, kteří se do těchto zemí vydali na dovolenou. Samozřejmě, protože jsme chtěli být solidární s místními, které postihlo neštěstí, a pomoci jim svými penězi – zvlášť, když je to najednou tak levné, že?

Rudimentární organismy to ovšem nemají lehké. V přírodě je většinou dřív nebo později přerostou a nahradí jiné, efektivnější a ušlechtilejší. Týká se to zejména těch, které mají k ‚pionýrskému‘ osidlování nehostinných areálů pouze ten předpoklad, že jsou nepůvodním invaz(iv)ním druhem. V Chorvatsku začali nás, rudimentární Čechy, nahrazovat postupně Němci a další evropské národy, s čímž logicky stoupala cena i kvalita místních služeb – a my jsme se najednou nepěkně divili, ba někteří i láteřili, že zatímco dřív jsme byli pro Chorvaty spása, dneska už nás cpou do pokojů s balkonem, co má výhled do zdi.

Takže milí Češi, teď je ta nejvhodnější doba na novou invazi, inspiraci hledejte na stránkách letenky.cz, kralovna.cz, akcniletenky.com a případně na online stránkách cestovních kanceláří – ceny klesnou již během pár dnů.

Anketa

Napadlo vás, že byste jeli na dovolenou do Tuniska, protože to teď vyjde nejspíš levněji?

Anketa se načítá...

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu