Klesnou ceny letenek do Tuniska, hurá tam! – G.cz
Vyhledávání

Klesnou ceny letenek do Tuniska, hurá tam!

Češi jsou jedním z nejinvazivnějších druhů turistů.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 18.3.2015, 17:10

Když někde dojde k přírodní katastrofě, třeba k výbuchu sopky, která zdevastuje vše živé, nezůstane postižená oblast bez života moc dlouho. Velmi rychle dojde k tzv. sekundární sukcesi, tedy k zabydlení a rozmnožení nových živých organismů. Ty úplně první se nazývají organismy rudimentární.

Něco podobného existuje i přeneseně v lidském světě a kultuře, cestování nevyjímaje. A my Češi jsme příkladnými rudimentárními tvory – turisty. Když se někde stane neštěstí jako teď v Tunisku, hned nás napadne: hele, tam určitě klesnou ceny letenek, ubytování a vůbec všeho. A jakmile se k tomu přidá nějaké ‚konejšivé‘ vyjádření Tomia Okamury, půjdou ceny dolů ještě víc.

Ať už to byla tsunami v Thajsku před deseti nebo období těsně po skončení dlouhé války Jugoslávii v druhé polovině 90. let – my Češi jsme byli první, kteří se do těchto zemí vydali na dovolenou. Samozřejmě, protože jsme chtěli být solidární s místními, které postihlo neštěstí, a pomoci jim svými penězi – zvlášť, když je to najednou tak levné, že?

Rudimentární organismy to ovšem nemají lehké. V přírodě je většinou dřív nebo později přerostou a nahradí jiné, efektivnější a ušlechtilejší. Týká se to zejména těch, které mají k ‚pionýrskému‘ osidlování nehostinných areálů pouze ten předpoklad, že jsou nepůvodním invaz(iv)ním druhem. V Chorvatsku začali nás, rudimentární Čechy, nahrazovat postupně Němci a další evropské národy, s čímž logicky stoupala cena i kvalita místních služeb – a my jsme se najednou nepěkně divili, ba někteří i láteřili, že zatímco dřív jsme byli pro Chorvaty spása, dneska už nás cpou do pokojů s balkonem, co má výhled do zdi.

Takže milí Češi, teď je ta nejvhodnější doba na novou invazi, inspiraci hledejte na stránkách letenky.cz, kralovna.cz, akcniletenky.com a případně na online stránkách cestovních kanceláří – ceny klesnou již během pár dnů.

Anketa

Napadlo vás, že byste jeli na dovolenou do Tuniska, protože to teď vyjde nejspíš levněji?

Anketa se načítá...
Kategorie: 

Podobné články

Doporučujeme

Další články