Kleopatra má časově blíž k letu na Měsíc než ke stavbě pyramid! Divné, že? Chcete znát víc takových zvláštností? – G.cz
Vyhledávání

Kleopatra má časově blíž k letu na Měsíc než ke stavbě pyramid! Divné, že? Chcete znát víc takových zvláštností?

+ DALŠÍCH 12 FOTEK + DALŠÍCH 13 FOTEK

Je pátek, už můžeme pomalu navštěvovat bary, a protože jste posledních pár měsíců všichni jenom seděli doma a viděli to samé, nemáte si jistě o čem povídat. Ale můžete zazářit s naší přehlídkou historických událostí, které se děly ve stejný čas, i když by intuitivně neměly.

Jan Studnička
Jan Studnička 29.5.2020, 16:01

Kolty proklatě nízko a fax v kanclu

Co byste řekli, že je nejpodřadnější organismus v galaxii? Někdo určitě myslí na šváby a jiný hmyz, někdo na tělocvikáře, někdo na koronavirus. Nicméně se všichni mýlíte, nejpodřadnějším tvorem v galaxii je člověk, který nějakou formou řekne: “Proč bych měl číst o věcech, co už se staly? Mně zajímá budoucnost!” Ironií této věty je, že když něco takového řeknete přede mnou, vaše budoucnost je celkem jasná, udusím vás polštářem.

Pointa tohohle kraťoučkého rantu je, jak jste nejspíš pochopili, že historie je důležitá. Ale je taky zajímavá, bizarní a fascinující. Už jenom to, že není “jedna historie”, ale spíš jak říká Dan Carlin Fox News verze historie, nad kterou se dohaduje stůl expertů”. A pak jsou tady dějiny různých odvětví, států, lidí, národů, míst, kultur a technologií, které spolu musely sdílet svět, ale my je často nedáváme dohromady, protože nám to přijde matoucí.

Příklad? První fax byl vynalezen v době, kdy první vozy překonávaly Oregonskou stezku. To znamená, že první fax byl na světě před zlatou érou Divokého západu. Takových kontraintuitivních věcí je v dějinách spousta. Schválně koukněte do naší galerie, pár jich tam máme.

Podobné články

Doporučujeme

Další články