Klasik John McClane a geniální parodie Kristova příběhu: 10 vánočních filmů pro lidi, kteří Vánoce nenávidí – G.cz
Vyhledávání

Klasik John McClane a geniální parodie Kristova příběhu: 10 vánočních filmů pro lidi, kteří Vánoce nenávidí

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Vánoční televizní program útočí nekompromisně a především pomocí pohádek. Vy máte rádi filmy, ale ne ty typicky sváteční. A rozhodně vás nebaví tisíckrát viděné příběhy o princeznách, statečných chasnících a zlých čarodějích. Poznáváte se? Tak zkuste jeden ze snímků z našeho seznamu. S Vánocemi sice souvisí, ale rozhodně nejsou sentimentální.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 26.12.2019, 10:57

1. Krampus

Čert patří k Mikulášovi stejně jako k Vánocům kapr nebo cukroví. Kdo se rohatců jako dítě nebál, ten ať hodí kamenem. Horor z roku 2015 se věnuje tomu nejstrašidelnějšímu z pekelníků, Krampusovi.

2. Kiss Kiss Bang Bang

Na půl krimi thriller, na půl černá komedie režiséra Shane Blacka se právě o Vánocích odehrává. Bezvýznamný zlodějíček Robert Downey Jr. zpacká loupež, místo peněz ale, zdá se, mu to může pomoct nastartovat hereckou kariéru.

3. Santa je úchyl

Už v podstatě klasika mezi přisprostlými komediemi. Billy Bob Thornton jako falešný Santa, co vykrádá obchoďáky, chlastá a potrpí si na pěkné prdelky. Tady pochopíte, jaký je skutečný smysl Vánoc!

4. Batman se vrací

Burtonův druhý Batman je asi nejtemnějším vánočním filmem, který kdy uvidíte. Michelle Pfeiffer jako jedna z nejlepších Kočičích žen v historii a Danny DeVito jako legendární Tučňák, výborná podívaná.

5. Krotitelé duchů II

Jedna z mála sérií, kde je druhý díl stejně dobrý jako ten první. Zbytečně podceňovaná dvojka Krotitelů duchů se odehrává o Vánocích, ačkoliv hlavní hrdinové se je snaží co nejvíc ignorovat.

6. Smrtonosná past

Legenda, která nastartovala kariéru Bruce Willise. Tvrďák John McClane musí z budovy obsazené teroristy zachránit rukojmí, a to včetně svojí ženy. Tahle kultovní akčňárna zažene i poslední zbytky sentimentálních svátečních myšlenek.

7. Strašidelné Vánoce

Vánoční koledu Charlese Dickense určitě znáte. Na její motivy vzniklo mnoho filmů, tohle je modernizovaná verze se skvělým Billem Murrayem v hlavní roli.

8. Gremlins

Nenamáčejte je, nedávejte ho na světlo a hlavně - nikdy ho po půlnoci nekrmte! Gremlini patří k dětské klasice, která se rozhodně vymyká z běžného svátečně-pohádkového kýče.

Majtrštyk z dílny Monty Pythonů se zabývá narozením, životem a smrtí Spasitele - jen trochu jiného, než jakého si vybavíme na první dobrou. Anebo ne? A co nám dali Římané? Pokud jste geniální komedii ještě neviděli, napravte to

10. Černé Vánoce

Vánoční vyvražďovačka, ve které šílený zabiják naběhne na kočičky z univerzitního sesterstva. Zapomenutý skvost teen slasher žánru ze 70. let ani po desítkách let neztrácí na kvalitě. A mimochodem, v kinech běží (další) jeho remake s populární Imogem Poots v hlavní roli.

Podobné články

Doporučujeme

Další články