fb pixel Kevin Spacey je nevinen: Kampaň MeToo zničila seriál House of Cards i kariéru úspěšného herce – G.cz
Vyhledávání

Kevin Spacey je nevinen: Kampaň MeToo zničila seriál House of Cards i kariéru úspěšného herce

Foto ze seriálu House of Cards Foto ze seriálu House of Cards + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Kopání do našich oblíbených celebrit v rámci nedávné kampaně Metoo se v některých případech ukazuje jako nesmyslné. Jedním z případů je i herec Kevin Spacey, který se po třech letech dočkal stažení obvinění ze sexuálního obtěžování osmnáctiletého chlapce. Hvězda seriálu House of cards (Dům z karet) má sice zničenou kariéru, ale hlavní je, že se pravda ukázala.

Martin Miko
Martin Miko 18.7.2019, 11:17

MeToo zničilo Spaceymu kariéru

Okolo oblíbeného herce Kevina Spaceyho bylo v posledních letech poměrně živo, a to vše i díky kampani MeToo, která mnohdy i falešně obvinila některé celebrity ze sexuálního obtěžování. To ale není případ oblíbeného herce ze seriálu House of cards neboli Dům z karet, který nese na svých bedrech obvinění z minulosti z obtěžování více než 30 mužů. Celý svět nyní žije tím, že byl tento herec zproštěn obvinění ze sexuálního obtěžování, jelikož americká prokuratura stáhla obvinění. Jeho údajná oběť totiž odmítla vypovídat. V rámci soudního procesu, který se konal 8. července, totiž měl vysvětlit smazané SMS ze svého mobilního telefonu, který měl v době údajného obtěžování u sebe. Soudu vysvětlil, že mobilní telefon ztratil.

Herec Kevin Spacey byl před třemi lety obviněn z toho, že sexuálně obtěžoval osmnáctiletého chlapce, čehož se měl dopustit na malém ostrově v americkém státě Massachusets, jak informovala agentura AP. Spacey měl být tehdy opilý, když mladíka, který na ostrově Nantucket pracoval jako uklízeč nádobí. Za údajný sexuální útok v červenci 2016 hrozilo oblíbenému herci až 5 let za mřížemi. Dokonce dostal ke své údajné oběti zákaz se přiblížit, nicméně celou dobu svou vinu popíral. „Asi nevěříte hned všemu bez důkazů, nebo ano? Nesoudíte snad okamžitě bez faktů? Nebo už se tak stalo? Ne, vy ne, jste přece chytřejší,“ tehdy řekl Spacey u soudu.

Co z toho všeho plyne? Kevin Spacey je možná zvrhlý člověk, který loudí sex po mladých mužích, nicméně je nevinný, protože mu nebyl prokázán trestný čin. Toto obvinění mu navíc zničilo kariéru, jelikož byl Netflixem odvolán z úspěšného seriálu House of Cards. Ze svého posledního filmu byl navíc vystřižen produkcí, takže přišel o mnoho nabídek i o zisk. Nyní pravděpodobně přijde protiútok v podobě žalob na hollywoodská studia, která s ním na základě neprokázané kauzy rozvázaly spolupráci. Svou vinu v tom samozřejmě nesou média.

A zde vás pravděpodobně překvapí životní příběh prvního českého populisty.

Podobné články

Doporučujeme

Další články