fb pixel Reevese obsadili kvůli hezké tvářičce, Oldman dostal od režiséra rakev: 14 zajímavostí o nejlepším filmovém Draculovi – G.cz
Vyhledávání

Reevese obsadili kvůli hezké tvářičce, Oldman dostal od režiséra rakev: 14 zajímavostí o nejlepším filmovém Draculovi

+ DALŠÍCH 10 FOTEK + DALŠÍCH 11 FOTEK

Jeden z nejvíce kultovních amerických režisérů, Francis Ford Coppola, slaví osmdesátiny! Jeho brilantní, leč bezpochyby trochu zvrácené mysl dala filmovým fanouškům nejeden zásadní kousek, my jsem si ale při této slavnostní příležitosti pro bližší zkoumání vybrali jeho Draculu, který je podle nás vůbec nejlepším filmovým zpracováním slavného románu Brama Stokera.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 7.4.2019, 08:31

Rakev v garáži

Pokud jste viděli hororovou romanci z roku 1992, což předpokládáme, pak víte, že F. F. Coppola se s tím nemazlil a legendu o krvelačném hraběti vykreslil se vší brutalitou. Hektolitry krve (aka červeného želé) tu stříkají za zvuků depresivních chorálů v prostředí temných hradů a starých blázinců. Zároveň se mu díky neskutečně atraktivní ústřední dvojici osudových milenců v podobě Garyho Oldmana coby Draculy a mladinké Winony Ryder jako křehké Míny podařilo vykreslit nesmrtelný milostný příběh. Poeticky děsivý snímek patří k našim nejoblíbenějším režisérovým počinům, a tak jsme se mu podívali na špičák.

V temném filmu je možno vysledovat řadu odkazů na klasická díla výtvarného umění, které v sobě navíc nesou pro příběh důležitou symboliku, již na první pohled možná nerozpoznáte. Věděli jste třeba, že Gary Oldman dostal od Coppoly rakev, kterou si dal doma do garáže a měl se s její pomocí lépe vžívat do role? Nebo, že Keanu Reevese režisér obsadil jen proto, že doufal, že na jeho populární tvář do kina natáhne mladé divačky? Ačkoliv je film plný nadpřirozena a kouzel, je v něm pouze jeden jediný počítačový trik - víte, oč jde? Jako vždycky - podívejte se do galerie a zjistěte, jak to všechno je!

A tady se podívejte na první pořádný trailer k očekávanému Jokerovi s Joaquinem Phoenixem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články