Když ti Iggy Pop sežere mozek: Jim Jarmusch natočil zombie film se všemi svými oblíbenými hvězdami

Tohle bude asi pecka. 14. června si světovou premiéru odbude nový film Jima Jarmusche. Kultovní režisér se rozhodl natočit zombie parodii a obsadit do ní všechny své oblíbené herce. A nejen herce. V tomhle kousku je prostě natřískáno hvězdami.

Mrtví neumírají

O nejnovějším počinu režiséra Jima Jarmusche toho oficiálně mnoho nevíme. První trailer ke snímku The Dead Don't Die je ale na světě, a tak si dovolíme odvodit si děj na jeho základě.

Máme tu maloměsto (čti zapadlou díru) někde v Americe. O pořádek na místních klidných ulicích se starají policisté s tvářemi Adama Drivera, Billa Murrayeho a Chlöe Sevigny. Jedné noci ale pomalý chod tohoto místečka cosi naruší. Dvojici nebožtíků se zachce vstát z hrobu a roztrhat na kusy pár místních.

O akční zombie apokalyptické řežbě zřejmě nemůže být řeč, o kvalitní jarmuschovské parodii ale určitě ano. Ústřední trojici hrdinů doplní postavy, které k žánru prostě patří - místní kráska (Selena Gomez), maskérka pohřebního ústav ovládající jemné umění samurajského meče (Tilda Swinton) či v ústraní žijící podivín, který podobnou katastrofu dávno předvídal (Tom Waits). Pokud je vám to co do zvučných jmen málo, vězte, že i v rolích zombíků se představí opravdové hvězdy - jednoho požírače mozků, který by si ale spíš dal hrnek kafe, hraje Iggy Pop.

Jarmusch se na stará kolena zjevně rozhodl vzít osobně prověřené a oblíbené herce, žánr, který mu sedne a vyrobit echt fanouškovský film, v němž bude odkazovat na klasiky žánru i sám na sebe. Tohle prostě kultovní režiséři dělají, my je za to milujeme a něco nám říká, že milovat budeme i tenhle kousek!

A tady se podívejte na první trailer k novému filmu Quentina Tarantina.


Komentáře

Doporučeno pro vás