Když tanec pomáhá! Tanečník Yemi A.D. učí tančit neslyšící děti v Indii – G.cz
Vyhledávání

Když tanec pomáhá! Tanečník Yemi A.D. učí tančit neslyšící děti v Indii

Yemi se vydal do indického Hyderabadu za Dr. Kumarem, aby podpořil aktivity charitativní organizace Pink Crocodile a naučil sluchově postižené děti tancovat. Jak si – slovy Yemiho – vyměklí Evropani poradí s indickou realitou? Povede se s neslyšícími dětmi připravit vystoupení a vybrat peníze na implantáty, které jim umožní poprvé v životě slyšet?

Petra Švejstilová
Petra Švejstilová 30.6.2016, 18:20

O tom, že má Yemi A. D. srdce na pravém místě, není pochyb. Naposledy to povtrdil svou cestou do Indie, kam se vydal v rámci projektu Ynspirology. V Indii se tanečník setkal s Dr. Kumarem, aby podpořil aktivity charitativní organizace Pink Crocodile, která je zaměřena na sluchově postižené jedince.

Svou pouť vám Yemi představí v následujících videích. A co myslíte, podařilo se mu naučit indické děti tančit?

Konfrontace s indickou realitou inspiruje Yemiho, Dejva, Jara a další členy týmu k tomu, aby se vydali do slumu a uspořádali taneční lekci přímo na ulici. Vděční obyvatelé je pozvali i do svých skromných příbytků a umožnili jim pochopit, proč jinak poměrně běžné řešení hluchoty pomocí implantátů znemaná pro mnohé indické rodiny neřešitelný problém.

Vrcholem Yemiho indické expedice je „malá velká“ charitativní show. Neslyšící děti, které Yemi na své cestě potkal, tančí poprvé před velkým publikem ve velkém sále a vedou si skvěle. Yemi to dokázal!

Podobné články

Doporučujeme

Další články